به گزارش ترجمان صبح، یونس ژائله روز شنبه در دیدار با هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی بر لزوم ارتباط دو جانبه بین اتاق تبریز و این کانون و حفاظت از منافع بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: مراکز داوری در اتاق های بازرگانی به سوی قوی تر شدن در حال حرکت است اما این مراکز باید علاوه بر قوی تر شدن به سمت تخصصی شدن قدم بردارند زیرا قوی تر شدن این مراکز می تواند فشار به قوه قضاییه را نیز بکاهد.

وی با تاکید بر معرفی وکلای منصف، شجاع و سالم از سوی کانون وکلای دادگستری و بهره مندی و معرفی این افراد به بخش خصوصی برای حل اختلافات و مشکلات حقوقی این بخش، افزود: یکی از نکات مهم، ارائه آموزش های جدی در حوزه های مختلف حقوقی به بخش خصوصی است که در این راستا خواستار معرفی اساتید توانمند حقوقی از سوی کانون برای ارائه مباحث حقوقی و آموزش لازم به فعالان بخش خصوصی هستیم.

رییس اتاق تبریز همچنین از برنامه ریزی های انجام شده برای ارائه مشاوره های حقوقی به اعضای اتاق خبر داد و گفت: به کمک وکلای مورد اعتماد، شاهد برگزاری جلسات مشاوره حقوقی در اتاق خواهیم بود.

ژائله همچنین بر لزوم ایجاد شرکت و موسسه جامع و بزرگ حقوقی در تبریز تاکید کرد و گفت: با ایجاد این شرکت قوی حقوقی می توان شاهد اتفاق بزرگی در حوزه قضایی و حقوقی بود که در این راستا اتاق تبریز آماده هر گونه همکاری دوجانبه است.

ارتباط عمیق و مستمر بین اتاق بازرگانی و کانون وکلا ضروری است

رییس هیأت مدیره و ربیس کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: زمانی می توانیم شاهد رونق تجارت باشیم که امنیت حقوقی به درستی تضمین شده باشد و نباید با یک برخورد نادرست حقوقی سبب پشیمانی سرمایه گذار خارجی نشویم.

حسن پاشازاده با تاکید بر ارتباط عمیق و مستمر ما بین بخش تولید و اتاق بازرگانی با کانون وکلا گفت: تمامی فعالان بخش خصوصی و حوزه تولید برای بهبود فعالیت خود نیازمند مشاوره های درست حقوقی هستند. از سوی دیگر مشکلات وجود وکیل ناکارآمد بسیار بیشتر از نداشتن وکیل است و باید نسبت به انتخاب وکیل درست و کاربلد اقدام شود.

وی نیز از پیشنهاد ایجاد یک موسسه و شرکت قوی حقوقی در شهر تبریز استقبال کرده و از آماده بودن کانون وکلای دادگستری و اعضای آن برای پیشبرد این هدف خبر داد.