به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایرنا، علی یعقوبیان افزود: نبود تعادل بین درآمد و هزینه در نانوایی‌های شهرستان، انگیزه فعالان این بخش را نیز تحت تاثیر قرار داده است و این موضوع می‌تواند به نوبه خود در کیفیت نان و شیوع توزیع نیز موثر باشد.

وی ادامه داد: طی ۲ سال اخیر همه هزینه‌ها اعم از دستمزد کارگر، حق بیمه، مالیات و اجاره مغازه با افزایش روبرو بوده و اکنون دیگر پخت نان برای نانوایان مقرون به صرفه نیست تا جایی که امرار معاش آنان را با مشکل مواجه کرده است.

«یعقوبیان» با بیان اینکه به تعویق انداختن افزایش قیمت نان در شهرستان عاملی برای زیانده بودن واحدهای نانوایی است، افزود: اصلاح نرخ نان از مطالبه‌های به حق نانوایان به شمار می‌رود و از مسئولان و شورای آرد و نان شهرستان درخواست می‌شود تا یکسان‌سازی قیمت با شهرستان‌های همجوار را در دستور کار قرار دهند.

به گفته وی بهترین راهکار برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین شرایطی، افزایش قیمت متناسب با افزایش تورم سالانه است و ثابت نگه داشتن قیمت جوابگو نیست.

گفتنی است ۹۵ واحد یارانه‌ای و ۶۰ واحد نیمه یارانه‌ای در هشترود وجود دارد؛ هر قرص نان لواش ماشینی با آرد یارانه‌ای و نیمه‌یارانه‌ای و با وزن ۱۳۵ گرم در این شهرستان اکنون با قیمت ۳۰۰ تومان عرضه می‌شود.

همچنین هر قرص نان روغنی نیمه‌یارانه‌ای با وزن ۵۰۰ گرم با نرخ ۲ هزار تومان، نان سنگک با وزن ۴۲۰ گرم به قیمت یکهزار و ۵۰۰ تومان و نان بربری با وزن ۵۵۰ گرم با نرخ ۲ هزار تومان عرضه می‌شود.

این در حالی است که بر اساس مصوبه جلسه کارگروه آرد و نان ملکان به عنوان یکی دیگر از شهرستان‌های جنوبی آذربایجان‌شرقی، قیمت نان از هفته آخر شهریور ماه ۶۰ درصد گران شد و هر قرص نان لواش ماشینی با آرد یارانه‌ای ۱۲ درصد و با وزن ۱۴۰ گرم اکنون به ۳۵۰ تومان رسید.

همچنین در ملکان هر قرص نان ماشینی نیمه‌یارانه‌ای با آرد ۱۵ درصد و وزن ۱۴۰ گرم به ۴۰۰ تومان، نان روغنی نیمه‌یارانه‌ای با وزن ۴۵۰ گرم به ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و نان سنگک با وزن ۴۰۰ گرم به ۲ هزار تومان و نان بربری با وزن ۵۰۰ گرم به ۲ هزار تومان افزایش یافت.