به گزارش ترجمان صبح، رسول برگی، رییس شورای اسلامی شهر تبریز ضمن تسلیت رحلت پیامبر و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا گفت: حضور نمایندگان شورا جهت پیگیری موضوع ایجاد بخش باسمنج و کاهش حریم شهر تبریز به تهران سفر کرده اند.
برگی ادامه داد: این سفر بر اساس تصمیم شورای اسلامی شهر تبریز و به منظو پیگیری موضوع کاهش حریم شهر تبریز صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه از نخستین ساعات تنفیذ حکم شهردار تبریز آقای رنجبر  به جد پیگیر کاهش حریم تبریز بوده است.
برگی با اشاره به اینکه در اولین روز کاری شهردار تبریز از مناطق کم برخوردار بازدید شد گفت: تبریز شهر شهیدان و علامه‌ ها  است و دو امام جمعه شهید دارد که این نشان دهنده  عظمت تبریز است.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز با تبریک انتخاب دکتر شهرام دبیری به عنوان رئیس شورای اسلامی استان گفت: امیدواریم ایشان در این جایگاه پیگیری مشکلات استان باشند.
وی همچنین کسب مقام نخست مسابقات بین المللی قرآن  توسط سینا طباخی جوان تبریزی را تبریک گفت.
رسول برگی همچنین با بیان اینکه اقای مرتضی جعفری پاکبان شهرداری منطقه سه به دلیل تصادف در بیمارستان است، گفت: وقتی به شهر‌های دیگر مراجعه می‌کنیم پیشرفت‌های زیادی وجود دارد باید این تکنولوژی ها برای تنظیف شهر به کار گرفته شود تا از جان پاکبانان مراقبت شود.
وی همچنین با بیان اینکه آقای عباسی که پیگیر مشکلات کارگران بود را با مشکل مواجه کرده اند افزود: حاشیه شهر یک طرف است و حاشیه شهرداری یک طرف، بسیاری از افراد پاک دست که متخصص هستند به جاهایی فرستاده شده اند که نتوانند فعالیت کنند‌.
برگی بیان داشت: در خصوص بازنشستگان باید مراقبت کرد و مامورین به خدمت ها باید جمع شوند اگر افراد در حاشیه به کار گرفته شوند دیگر نیازی به مامور خدمت نخواهیم داشت.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: در خصوص استخدام های اواخر شورای پنجم نیز باید تصمیم گیری شود.
وی با اشاره به اینکه روز وقف در پیش است و باید تعاملات با اوقاف بیشتر شود گفت: یکی از خیرین برای ایجاد خانه سالمندان در قبرستان «عمی زین الدین»اعلام آمادگی کرده که لازم است همکاری مناسب در این زمینه انجام شود.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: حداقل ۱۴ نفر باید در ایستگاه آتشنشانی حضور داشته باشند که در تبریز این تعداد ۶ نفر است که باید از هر ۲ ساعت شیفت بایستند.
وی با بیان اینکه نگهبانان ایستگاه ها باید مجزا از آتشنشانان باشد، افزود: آتشنشانان تبریزی از خودگذشتگی می‌کنند، آتشنشانی مستقیم با جان مردم سروکار دارد اگر راندمان کاری آتشنشانی پایین بیاید نمی‌توانیم بهانه‌ای بیاوریم. باید به فریاد آتشنشانان برسیم.
رسول برگی گفت: از اکثر ایستگاه‌های آتشنشانی بازدید کرده ام، به شدت با کمبود نیرو مواجه است باید به هر نحوی آتشنشانی را تجهیز کنیم.
برگی اضاف کرد: حتی اگر نیاز است از رهبر انقلاب حکم گرفته شود باید بگیریم تا آتشنشانی را مجهز کنیم.
وی همچنین گفت: ۱۳مهر روز دلاورمردان نیروانتظامی است. خواهشمندم هفته آینده برای سردار عبدی نیز وقتی در نظر بگیریم. چون ماسیل انتظامی شهر بر عهده این عزیزان است که این روز را خدمت آنها تبریک می‌گویم .
رییس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: هفته گذشته نیز امیر سرتیپ خلبان شهید محققی به لق الله پیوستند، که در سال ۵۹ در عملیات هوایی در بصره مجروح شده ولی با آن وضعیت هواپیما را سالم بازگردانده بود.
وی تاکید کرد: سرتیپ خلبان شهید محققی فردی بود که در خاورمیانه همتا نداشت. او فرزند تبریز و متولد تبریز و افتخار تبریز است که افتخار داریم یکی از مناطق تبریز را به نام او نامگذاری کردیم.
برگی ادامه داد: جمعه روز جهانی کودک است که پیامبر گفتند کودکان را به پنج دلیل دوس دارم: زود گریه می‌کنند، بخاطر فردا امروز را خراب نمی‌کنند و امیدوارند، در میان خاک بازی میکنند، با یکدیگر دعوا می‌کنند و کینه نگه‌نمیدارند، دلداده و دلبسته نمی‌شوند.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز اظهارداشت: امیدواریم شهر دوستدار کودک ایرانی اسلامی در تبریز مورد توجه باشد و در پارک ها و آموزش ها نیز باید رعایت شود.
رسول برگی افزود: از آموزش و پرورش گزارش دادند که علارغم مخالفت آموزش و پرورش کتاب آموزش شهروندی دوباره با هزینه بالا چاپ شده و هزینه بالایی داشته است.

تکمیل و راه اندازی سامانه شفافیت به منظور جلوگیری از فساد در مجموعه شهرداری

روح الله  دهقان‌نژاد گفت: در زمینه شفافیت اداری، سامانه‌هایی در نظر گرفته شده بود که تکمیل و راه اندازی آنها به منظور پیشگیری از ایجاد فسادباید صورت گیرد.
وی اضافه کرد: در مسائل حقوقی شهرداری با مشکل روبرو هستیم  و قراردادهای کارکنان به درستی منعقد نمی شود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در زمینه مسائل فرهنگی و هنری در تبریز آنچنان که شایسته است عمل نشده  افزود:  باید در خانه هنر که اخیرا بحث مالکیت آن به شهرداری بازگشته است، شاهد اقدامات هنری باشیم.
وی گفت: در حوزه رسانه ای نیز شهرداری به درستی و با شفافیت عمل نکرده است، به نحوی که این رسانه تنها ثنا گوی شهرداری است.
دهقان نژاد افزود: در خصوص ایجاد مجتمع رسانه‌ای که پیشنهاد شده بود مکانی برای آن انتخاب شده که امیدواریم مسائل پیگیری شود.
وی همچنین اظهارداشت: در زمینه جذب نیرو و و به کار گیری نیرو نیز باید به صورت تخصصی عمل شود تا مشکلات حل شود.

موضوع تبدیل وضعیت کارکنان باید پیگیری شود

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز گفت: برخی از کارکنان نگران فراموش شدن تبدیل وضعیت ها هستند، لازم است شهرداری در این خصوص برنامه های خود را بیان کرده و موضوع تبدیل وضعیت کارکنان را بصورت جدی پیگیری کند.
احد صادقی در ادامه همچنین با اشاره به موضوع خزانه داری متمرکز تصریح کرد: در زمینه مالی که یکی از ارکان اصلی شهرداری ها است باید خزانه داری متمرکز اجرا شود و لایحه آن نیز تصویب شده که می‌تواند با رفع برخی ایرادات به شکلی که ابلاغ شده، اجرایی شود.
وی افزود: کمیته تخصیص باید قبل از هزینه کرد تشکیل شود نه اینکه اول هزینه شود بعداً کمیته تخصیص تشکیل شود.
صادقی با بیان اینکه ظاهراً ۲۵ درصد درآمد مناطق متمرکز است که باعث می‌شود حقوق ها سرموقع پرداخت شوند اظهارداشت: اگر خزانه متمرکز اجرا شود دیگر شاهد طولانی شدن اجرای پروژه‌های عمرانی نخواهیم‌ بود.
وی گفت: همچنین تفریغ بودجه هنوز به شورا ارائه نشده که این امر نیز باید پیگیری شود.
دبیر شورای اسلامی شهر تبریز افزود: ۱۳۱ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات در حوزه خدمات در بودجه سال جاری اختصاص یافته که لازم است این بودجه تحقق یابد تا در فصل سرما شاهد کاستی در ارائه خدمات نباشیم.

پیشنهاد تشکیل اتاق فکر نخبگانی برای مدیریت علمی شهر تبریز

سید کاظم زعفرانچیلر گفت: از شهردار محترم تقاضا داریم اتاق فکر نخبگان را ایجاد کند و از مشارکت دهی شهروندان در مدیریت شهرغافل نشوند، چراکه چندان در مدیریت شهری شاهد مشارکت شهروندان نیستیم.
سید کاظم زعفرانچی در صحن علنی امروز یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ شورای شهر تبریز، با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیانی وجود دارد که اختراعات مدیریت شهری دارند و باید از این ظرفیت ها استفاده کرد، اظهار داشت: شرکت های بومی وجود دارد که بیش از ۲۰۰ پروژه علمی و پژوهشی در شهرهای مختلف ایران اجرا کرده اند و تنها شهری که حضور نداشته‌اند تبریز بوده است.
وی با تاکید بر اینکه مدیریت شهر باید علمی باشد، افزود: مشارکت دهی نخبگان و شرکت های موفق دانش بنیان در حوزه های شهری می تواند به مدیریت علمی شهر منجر شود.
عضو شورای شهر تبریز، با بیان اینکه در سایر کشورها می بینیم که حتی کودکان را در مدیریت شهری مشارکت می دهند، گفت: ما در گذشته، علاوه بر توده های مردم، نخبگان را هم در مدیریت شهری مشارکت نداده ایم.
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای شهر تبریز، خواستار تشکیل اتاق فکر نخبگانی برای بهبود مدیریت شهری شد و تاکید کرد: اگر بخواهیم در مدیریت شهری موفق شویم، یک پای مسئله، مشارکت دهی مردم به ویژه نخبگان در حوزه های مختلف مدیریت شهری در بخش های عمرانی، معماری، شهرسازی، حمل و نقل، ترافیک، فرهنگ، ورزش همگانی و… است.

عدم وجود امنیت شغلی موجب کاهش راندمان کاری کارکنان می شود/ سرو سامان دادن به قراردادهای شهرداری باید در اولویت باشد

حکیمه غفوری گفت: تا زمانیکه اعتماد و امنیت شغلی در میان نیروی انسانی ایجاد نشود راندمان کاری آنها نیز بسیار کاهش می یابد.
 وی افزود: کارکنان شهرداری در مورد تعدد قرارداد ها مشکل دارند و رانندگان استیجاری و مربیان با مشکلات متعدد شغلی روبرو هستند.
غفوری تصریح کرد: سروسامان دادن به قرارداد‌های پیمانکاری باید در اولویت باشد.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز همچنین اضافه کرد: درآمد پایدار تا زمانیکه در شهرداری ایجاد نشود موضوعات درحد حرف باقی خواهد ماند .
وی افزود: در زمینه ورزش و فرهنگ شهروندی و مسائل دینی و مذهبی باید اقدامات اساسی انجام شود.
حکیمه غفوری گفت: آقای عباسی نماینده پاکبانان شهرداری که پیگیر حق و حقوق کارگران بود به جایی فرستاده شده که دیگر نتواند پیگیر مشکلات باشد.

لازمه ی بستن قرارداد مستقیم با کارکنان، رفع برخی مشکلات قانونی است

شهرام دبیری گفت: در گذشته تلاش های بسیاری برای ایجاد قرارداد مستقیم با کارکنان کردیم که متاسفانه وجود برخی مشکلات قانونی مانع بستن این قراردادها شد که باید برای رفع آن اقدام کنیم.
دبیری  در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در خصوص شفافیت مالی باید گزارشی از وضعیت موجود شهرداری در زمینه مالی ارائه شود.
وی تاکید کرد: تمامی موجودی، مطالبات و بدهی های شهرداری باید مشخص شود تا بدانیم شهر چگونه تحویل گرفته شده است.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: موضوع خزانه متمرکز بسیار مهم است و می‌تواند در جلسات آتی شورا مطرح شود.
وی همچنین افزود: مبنای کاری ما بودجه ۱۴۰۰ است که باید برای تحقق کامل آن اقدام کنیم.
شهرام دبیری کفت: در برخی مناطق وام‌هایی برای اجرای پروژه‌ها در نظر گرفته شده اما اخذ نشده و اینکه بودجه مناطق به درستی تحقق نمی‌یاید علت آن همین وام ها هستند.

ارائه خدمات مناسب بدون رفع مشکلات پرسنل شهرداری غیر ممکن است

خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز گفت: تا زمانیکه موضوعات کارگری و مشکلات پرسنلی حل نشود ارائه خدمات بی عیب و نقص و مناسب از محالات است.
 محمد حسن اسوتچی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در شورای چهارم در خصوص پروژه هشت بهشت که موضوعاتی مطرح می‌شد من از معاون حمل و نقل پرسیدم در اجرای پروژه استعلام ترافیک شده است یا خیر که گفتند نشده است اما با این فرد برخورد کردند.
وی با بیان اینکه مدیران و کارگران از اعلان فساد در برخی موارد میترسند ادامه داد: حراست شهرداری باید به نحوی باشد که موضوعات و فساد بیان شود و کارکنان ترسی از بیان فساد نداشته باشند.

گزارش مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز

 پرویز هادی در این خصوص گفت: هفته گذشته در کمیسیون از آقای زبردست دعوت کردیم که به علت مقارن بودن با روز آتشنشانی تشریف نیاوردند. از چندین ایستگاه بازدید کردیم که مهمترین مسئله کمبود نیروی انسانی است. مقرر بود ۲۶۰ نفر به این مجموعه جذب شود که  این تعداد را به ۱۳۰ نفر تقلیل داده‌اند.
وی افزود: آیا این مورد به صورت کتبی اعلام شده بود؟ چرا که آتش‌نشانی به دلیل ارتباط مستقیم با جان شهروندان، سازمان مهمی است.
وی با بیان اینکه در ایستگاه های آتش نشانی با کمبود تجهیزات و ماشین‌آلات مواجه هستیم  اما از طرفی ایستگاهی در خاوران افتتاح شده است اظهارداشت: آیا ماشین ‌آلات جدید داریم یا از دیگر ایستگاه‌ها تامین خواهیم کرد؟
عضو شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: مورد دیگر مشکل آموزش است، گویا فردی که به نیروهای آتش نشانی آموزش می‌دهد متخصص نیست  و باید نیروهای متخصصی در این حوزه جهت آموزش وارد شوند.
پرویز هادی تصریح کرد: اگر آقای شهین‌باهر نیروها را کاهش دادند، شما نباید می‌گذاشتید.
وی گفت: اگر در یک منطقه دو حادثه رخ دهد، نیروی کافی نداریم؛ کمبود نیرو خیلی خطرناک است. خواهشمندم این موضوع را پیگیر باشیم.
روح الله دهقان نژاد با بیان اینکه هگزا کپتر آتشنشانی یک پرواز داشته باشد چون برخی مسائل پیرامون آن مطرح است گفت: نفراتی که از آتشنشانی رفته‌اند و در آتشنشانی استخدام شده اند باید برگردند و نفراتی که امروز در آتشنشانی حضور دارند پرونده‌ شان بررسی شود تا حق و حقوق آن‌ها تحقق یابد.
وی افزود: بحث امریه نیز باید پیگیری شود.
روح الله رشیدی نیز گفت: شهرداری از جمله نهاد‌های دخیل در ایمنی شهروندان است باید جنس حادثه و تراکم حوادث به دست آورده شود تا بتوانیم براساس داده‌ها تصمبم گیری کنیم.
همچنین رییس شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: حداقل ۱۴ نفر باید در ایستگاه آتشنشانی حضور داشته باشند که در تبریز این تعداد ۶ نفر است که باید از هر ۲ ساعت شیفت بایستند.
رسول برگی با بیان اینکه نگهبانان ایستگاه ها باید مجزا از آتشنشانان باشد، افزود: آتشنشانان تبریزی از خود گذشتگی می‌کنند، آتشنشانی مستقیم با جان مردم سروکار دارد اگر راندمان کاری آتشنشانی پایین بیاید نمی‌توانیم بهانه‌ای بیاوریم. باید به فریاد آتشنشانان برسیم.
وی گفت: از اکثر ایستگاه‌های آتشنشانی بازدید کرده ام، به شدت با کمبود نیرو مواجه است باید به هر نحوی آتشنشانی را تجهیز کنیم.
برگی اضافه کرد: حتی اگر نیاز است از رهبر انقلاب حکم گرفته شود باید بگیریم تا آتشنشانی را مجهز کنیم.

بررسی طرح یک فوریتی سوت زنی فساد و تخلف در صحن علنی شورا

رییس شورای اسلامی شهر تبریز که پیشنهاد دهنده این طرح بود گفت: این طرحی است برای پیشگیری و نه مچ گیری که می‌خواهیم فضا را برای افرادی که متخلف هستند ازبین ببریم.
رسول برگی افزود: این موضوع در شهرداری مشهد و تهران و قوه قضاییه اجرا می‌شود که می‌خواهیم ‌با این ‌نحو کمترین فساد را در شهرداری ازبین ببریم.
وی با بیان اینکه کوچک ترین فساد در نظام اسلامی قابل قبول نیست، گفت: کارمندی که درست کار می‌کند تهدیدی برای او وجود ندارد و این طرح برای متخلفین است.
رییس شورا اسلامی شهر تبریز با اشاره به اینکه نباید افشا کنندگان فساد را به جا‌های دوردست بفرستیم اضافه کرد: سابقاً اگر کارمندی تخلف را گزارش می داد با مشکل بر‌می‌خورد که این طرح برای حمایت ازآنها است.
رسول برگی گفت: حمایت‌ها و مشوق هایی برای افشا کنندگان فساد با سند و مدرک و با مستندات در نظر گرفته می شود همچون ارائه پاداش به کارکنان و ارتقا شغلی است.
وی اظهارداشت: عدم انتشار گزارش اسامی افشاکننده و فرد متخلف، بررسی پیگیری ویژه برای رفع مشکل مطرح کننده فساد، پرداخت پاداش نقدی مناسب با نوع و میزان فساد از جمله اقدامات در نظر گرفته شده در این طرح است.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه  یک افشاگری می‌تواند کمک میلیاردی به شهرداری تبریز بکند افزود: اگر پیمانکاری فساد را آشکار می‌کند در همکاری با این پیمانکار تسهیل خواهد شد.
وی با اشاره به برخی مشکلات در گذشته گفت: نباید اینگونه باشد که در کارتخوان سیب زمینی فروش تراکنش میلیاردی باشد.
رسول برگی گفت: اگر این  افشاگری صورت بگیرد، پیمانکار نمی‌تواند با ناظر دست به یکی کند و با تغییر صورت وضعیت کلی برای شهرداری بار مالی ایجاد کند.
وی افزود: اگر یک فوریت این طرح تصویب شود در کمیسیون مربوطه بررسی خواهد شد

حکیمه غفوری گفت: هیچکس مخالف طرح سوت زنی نیست ، بنده معتقدم برخی امور در تعارض وظایف با بازرسی و حراست است که نباید در راستای کم کاری آنها تشکیلات دیگری ایجاد شود.

وی اضافه کرد: این طرح می‌تواند فضول پروری در شهرداری را گسترش دهد و شاید باعث ایجاد تشویش شود.
غفوری اظهارداشت: اگر اینگونه باشد که بگوییم هرکس گزارش دهد پاداش می گیرد این موضوع مشکل ساز خواهد شد.
وی با بیان اینکه اگر فرد و پیمانکاری نمیتواند به کسی پیشنهاد خلاف قانون بدهد، به دلیل شناختی است که از افراد دارد اضافه کرد: در تغییر مدیریت ها باید از مدیران پاکدست استفاده شود تا از فساد جلوگیری شود.
وی تاکید کرد: به شخصه با شفافیت و فساد ستیزی موافق هستم اما با این مدل موافق نیستم.
رسول برگی نیز در ادامه گفت: وظیفه اصلی شهرداری نظارت است، سوت زنی فساد در مشهد و قوه قضائیه اجرا شده است و این موضوع باعث کاهش فساد در شهرداری شده است.
روح الله رشیدی گفت: تکالیف دیگری از شهرداری خواسته‌ایم اگر امروز شان نظارتی شورا کاهش یافته باید در راستای ارتقای آن عمل ‌کنیم.
وی تاکید کرد: در شورای پنجم اقداماتی برای سامانه های شفافیت انجام شد که ناقص مانده که اگر تکمیل شود می‌تواند به راحتی از فساد جلوگیری شود.
رشیدی با بیان اینکه سوت زنی برای موارد استثنا است نه برای همه امور اضافه کرد: شهرداری گزارشی از رعایت شفافیت در  امورات شهری  ارائه کند، شهرداری باید به قانون عمل کند و اطلاعاتی که قانونی است در اختیار شورا و شهرداری قرار گیرد.
روح الله رشیدی تصریح کرد: پس از سال‌ها هنوز نمی توانیم در تعامل با پیمانکاران به درستی عمل کنیم.‌

سید کاظم زعفرانچی گفت: با این طرح تمام کارمندان نیروی حراست می‌شوند.

وی افزود: گاهی حتی نیرو‌های حراستی زورشان نمی‌رسد در مقابل فساد بایستند که اگر اهرم نظارتی در کنار حراست قرار گیرد باعث جبران ضعف ها خواهد شد.
محمد حسن اسوتچی نیز گفت: پیشنهاد می‌دهم این طرح به صورت یک فوریت نباشد و به صورت عادی پیگیری شود تا شهردار نیز مستقر شود.

طرح اعضای شورای شهر درخصوص طرح سوت زنی فساد و تخلف در شهرداری کلانشهر تبریز برای بررسی بیشتر به کمیسیون های مربوطه واگذار شد.

حفظ روحیه جهادی مانع از ایجاد مشکلات در زمینه کاری می شود

نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز با آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری و توفیق برای خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: حفظ روحیه جهادی عاملی برای موفقیت در کارها و رفع مشکلات در زمینه های کاری خواهد بود.
غلامرضا احمدی اضافه کرد: در مدتی که در شورای شهر حضور داریم شاهد تلاش های همکاران در شورای شهر هستیم که بعضاً بیش از ۱۰ ساعت در روز برای امورات شهرداری وقت می گذارند.
وی تاکید کرد: برای جبران مشکلات موجود باید با حفظ روحیه و بدون توقف و فداکارانه و به دور از خودنمایی و برای رضای خدا کار کرد.
احمدی اضافه کرد: نگاه علمی و کار تیمی و بدون سیاسی کاری و پرهیز از اقدامات ژورنالیستی برای رسیدن به اهداف ثمر بخش خواهد بود.
نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: انتظار  می رود استراتژی و اولویت های شورا بیشتر تبیین شود و از روزمرگی جلوگیری و برای هر حوزه برنامه مدون داشته باشیم.
وی تاکید کرد: از جمله اولویت ها توجه جدی به شهرسازی ایرانی اسلامی و تبیین مبانی نظری آن و شهرسازی ایرانی اسلامی در نگاه مقام معظم رهبری، ساماندهی مناطق فرسوده و بافت حاشیه نشین، توجه جدی به محیط زیست و فضای سبز، توسعه حمل و نقل پایدار، درآمد پایدار، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل، تاکید به امور فرهنگی هنری و ورزشی، مقابله با فساد، توضیع عادلانه خدمات، نگاه ویژه به محرومین، گسترش ارتباطات با مقامات استانی و کشوری برای رفع مشکلات شهری  از جمله اموری است که باید در اولویت شورا باشد تا موفق شویم.
غلامرضا احمدی گفت: اگر از حاشیه پرهیز کنیم و نیرو هارا برای این کار بسیج کنیم در این فرصت می‌توانیم اقدامات خوبی برای پیشرفت شهر انجام دهیم.
وی اضافه کرد: این فرصت هم کوتاه است هم می‌تواند برای کار‌های اجرایی مناسب باشد.
احمدی از زحمات دکتر سلیمانی برای سرپرستی شهرداری در مدت ۲ ماه تقدیر می‌کنیم و از زحمات آقای شهین باهر نیز قدردانی کرد.
احمد‌ی گفت: سازمان فناوری اطلاعات با وجود زیرساخت های مناسب هنوز برای شهرداری اثر بخش نبوده است.
وی با بیان اینکه شایسته سالاری باید در اولویت باشد اضافه کرد: استفاده از نیرو‌های جوان کارآمد و پر نشاط در کنار افراد با تجربه مطلوب است.
نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه حل مشکلات قراردادی موجب آرامش خاطر کارکنان خواهد شداضافه کرد: تقویت و حمایت از تشکل های کارگری باید در جدیت باشد اگر اینگونه باشد نمی‌توانند نماینده کارگران را اذیت کنند و تشکلات کارگری می‌توانند در تامین حق و حقوق کارکرگران مفید باشند.
وی اضافه کرد: ۳ نفر از همکاران شورای شهر برای اعاده حق و حقوق کلانشهر تبریز در تصویب ایجاد غیر کارشناسی بخش باسمنج که هم  برای اهالی باسمنج ایجاد مشکل کرده و هم باعث تضییع حق شهر تبریز شده است که این موضوع را تا زمان حصول نتیجه پیگیری خواهیم‌کرد.

باید پیش از شروع حسابرسی های جدید تکلیف حسابرسی های قدیمی مشخص شود

روح الله رشیدی گفت: موضوع حسابرسی موضوع جدی است که پیشنهاد می کنم قبل از اینکه حسابرسی های جدید شروع به بررسی شود، حسابرسی های قبلی رو مورد بررسی قرار دهیم.
وی همچنین افزود:حسابرسی هایی که تا پایان سال ۹۸ انجام شده مقرر شده بود به سازمان بازرسی ارجاع شود.
رشیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در کمیسیون ها برخی موضوعات مصوب می شود اما بعد از چند هفته ابلاغ نمی‌شود اظهارداشت: خواستار تسریع در ابلاغ مصوبات کمیسیون ها هستیم.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: مقرر شده بود ۴ ماه با آیین کار قبلی  کار شود که لازم است هرچه سریعتر در این خصوص اقداماتی صورت گیرد.

تجلیل از نفر اول رشته حفظ قرآن کریم در مسابقات بین المللی کشور کرواسی در صحن علنی شورا

اعضا شورای اسلامی شهر تبریز از مقام اول بیست و هفتمین دوره مسابقات بین المللی تلاوت و حفظ قرآن کریم زاگرب (کرواسی) با اهدا لوحی تقدیر کردند.
گفتنی است سینا طباخی نفر اول رشته حفظ قرآن کریم در مسابقات بین المللی کشور کرواسی شده است.