به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایسنا، سرهنگ محمد اسکندری در حاشیه مراسم افتتاح کارگاه تولیدی پته دوزی، چرم دوزی و قالیبافی اهر گفت: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و حمایت از محصولات ملی هر سرمایه گذار و تولید کننده ای که بخواهد اقدام به ایجاد کارگاه های کوچک مقیاس و زودبازده در این شهرستان کند، حمایت خواهد می شود.

وی ایجاد صنایع و کارگاه های تولیدی کوچک و زودبازده را گامی مهم در ایجاد اشتغال و تولید محصول ملی در جامعه عنوان کرد و خواستار حمایت جدی مسئولین از اینگونه فعالیت ها در جامعه شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا استان در ادامه از اختصاص وام کم بهره به فعالان بخش صنایع و کارگاه های تولیدی کوچک و زودبازده خبر داد و گفت: برای ایجاد فضای مناسب کار، فعالیت و ایجاد اشتغال پایدار با اختصاص وام کم بهره از این گونه مراکز اشتغالزا و کارگاه های تولیدی حمایت خواهد شد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت کارگاه تولیدی پته دوزی، چرم دوزی و قالیبافی به مدیریت لیلی ریحانی، افزود: این کارگاه نمونه‌ای از کارگاه‌های موفق در تولید محصولات بومی و محلی است و باید برای ادامه فعالیت این کارگاه و سایر واحدهای تولیدی این مشابه حمایت های جدی صورت گیرد.

فرمانده سپاه ناحیه اهر نیز در این مراسم در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تاکید بر حمایت از کارگاه های تولیدی و صنایع کوچک مقیاس از سوی سپاه، گفت: سپاه و بسیج در راستای حمایت از صنایع تولیدی خصوصا تولیدات محصول بومی و محلی حمایت‌های مختلفی برای سرمایه گذاران انجام داده و همچنان نیز آماده حمایت از این قشر زحمتکش جامعه می باشد.

سرهنگ حسن سیفی همچنین با قدردانی از تلاشها و زحمات بسیج سازندگی سپاه عاشورا در زمینه حمایت و کمک به تولیدکنندگان محصولات داخلی و سرمایه گذاران بخش خصوصی، افزود: حمایت قرارگاه سازندگی سپاه عاشورا از کارگاه های تولیدی و ایجاد انگیزه برای ادامه فعالیت این واحدهای زودبازده می تواند زمینه اشتغال و توسعه را در جامعه فراهم آورد و در این راستا نیز حمایت از کارگاه های تولیدی کوچک مقیاس در شهرستان اهر نیز گامی مهم در توسعه، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در این شهرستان فراهم خواهد شد.

وی گفت: از جمله برکات نظام جمهوری اسلامی ایران در بیش از ۴۰ سال اخیر توجه به مناطق محروم و کم برخوردار بوده و سپاه ناحیه اهر نیز در این راستا آمادگی کامل دارد از سرمایه گذارانی که بخواهند در مناطق محروم شهری و روستایی اقدام به ایجاد کارگاه های کوچک مقیاس و زودبازده حمایت جدی کنند.

سرهنگ سیفی در ادامه از فعالیت های چند سال اخیر بسیج سازندگی و جهادگران بسیجی در راستای محرومیت زدایی از مناطق محروم شهری و روستایی تقدیر کرد و افزود: این کارهای جهادی و فرهنگی در راستای آبادانی، عمران و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در مناطق محروم در سال های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

وی همچنین گفت: به مناسبت دهه آخر صفر و آغاز سال تحصیلی جدید ۶۰۰ بسته معیشتی به همراه ۶۰۰ بسته پک لوازم تحریر به همت بسیج سازندگی سپاه و اداره بهزیستی اهر تهیه و در قالب رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه بین نیازمندان شهرستان اهر توزیع شد.

گفتنی است در این مراسم با حضور سرهنگ اسکندری مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا، سرهنگ سیفی فرمانده سپاه ناحیه اهر و جمعی از مسئولان یک واحد کارگاهی، تولیدی پته دوزی ، چرم دوزی ، خیاطی، قالی بافی، بدلیجات و تولید گل و گیاه در اهر افتتاح شد.