به گزارش ترجمان صبح، عادل کاظمی با بیان اینکه در کنار کشف‌های مراکز غیرمجاز بزرگ استخراج رمز ارز، روزانه دستگاه‌های غیرمجازی در واحدهای مسکونی و تجاری داخل شهر شناسایی و کشف می‌شوند، گفت: در راستای کاهش پیک بار شبکه و جلوگیری از خاموشی به سایر مشترکان و همچنین مقابله با انشعابات غیرمجاز، همکاران ما موفق شدند با گزارش مردمی و با حضور عوامل محترم پلیس امنیت اقتصادی یک مرکز استخراج غیرمجاز رمز ارز و کالای قاچاق ماینر را شناسایی و کشف کنند.

وی در تشریح این عملیات، گفت: با گزارش‌های مردمی و هماهنگی با عوامل نیروی انتظامی و مراجع قضایی موفق شدیم ۳۵ دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز را از نقاط مختلف شهر تبریز کشف کنیم.

وی افزود: کشف‌های صورت گرفته به صورت موردی شامل ۶ دستگاه در یک انشعاب در روستای الوار سفلی مربوط به امور برق قراملک، ۷ دستگاه در ۳ انشعاب در شهرک‌های مدنی و رجایی واقع در امور برق اندیشه، ۷ دستگاه در ۳ انشعاب از دو منزل مسکونی در آبرسان و یک باشگاه بدن‌سازی واقع در امور برق روشنایی و ۱۵ دستگاه در دو انشعاب خانگی در امور برق باغمیشه می‌باشند. توان مصرفی دستگاه‌های رمز ارز کشف شده ۷۰ کیلووات بود.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان از کشف و شناسایی بیش از ۹ هزار ماینر از سال ۹۸ تا کنون خبر داد.