به گزارش ترجمان صبح، اکبر فتحی، روز جمعه در حاشیه جلسه کمیته راهبری خرید تضمینی برای تصمیم گیری در خصوص نحوه خرید تضمینی سیب درجه سه و چهار در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در راستای حمایت از باغداران و با اخذ موافقت وزارت جهادکشاورزی، خرید تضمینی این محصول در محل مراکز خرید شهرستان های اهر، مراغه ، مرند و میانه که از شهرستانهای عمده تولید سیب هستند، شروع شده است.

وی با بیان اینکه اتحادیه تعاونی روستایی استان به عنوان مباشر خرید، انتخاب شده است و باید در شهرستانهای مذکور و توسط اتحادیه های شهرستانی نسبت به خرید اقدام کند، اظهار داشت: باغداران می توانند با در دست داشتن معرفی نامه جهادکشاورزی، سیب های درجه سه تولیدی خود را در کیسه های نایلونی حداکثر ۲۰ کیلویی به مراکز خرید تحویل دهند.

رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: باغداران تا آخر مهر فرصت دارند سیب صنعتی خود را به صورت تضمینی به مراکز خرید تعیین شده حمل و با نظارت اعضای کمیسیون خرید شامل نمایندگان تعاون روستایی، جهاد کشاورزی و نظام صنفی تحویل دهند.

فتحی، با بیان اینکه همه تلاش دستگاه های مربوطه باید به سمت حذف دلالی و بهره بردن باغداران از سود واقعی معطوف شود، ادامه داد: با این اقدام سود حاصل مستقیم به جیب تولیدکنندگان می رود.

جلسه کمیته راهبری خرید تضمینی برای تصمیم گیری در خصوص نحوه خرید تضمینی سیب درجه سه و چهار با حضور نمایندگان دستگاه های مسوول از جمله استانداری، صنعت و معدن و تجارت، تعاون روستایی، نظام صنفی و کارخانه های فرآوری برگزار شد.