به گزارش ترجمان صبح، محمدباقر هنربر افزود: طرح جابجایی روستای «کرکسر» ۲۰ سال قبل در شورای برنامه ریزی آذربایجان شرقی تصویب شده بود، اما اجرای آن معطل مانده بود.

وی اضافه کرد: در یک سال اخیر، تلاش برای اجرای این مصوبه با همکاری اداره کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و فرمانداری شهرستان هوراند تشدید شد تا در نهایت امروز شاهد پایان عملیات جابجایی روستا و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز روستاییان عزیز در آن باشیم.

وی ادامه داد: امروز ساکنان روستای «کرکسر» شهرستان هوراند که دهه ها با مشکل رانش زمین مواجه بودند، صاحب خانه های دو طبقه استانداردی هستند که می توانند با آرامش و اطمینان خاطر در آن زندگی کنند.

هنربر با اشاره به اعطای تسهیلات کم بهره برای ساخت خانه های جدید روستاییان «کرکسر» هوراند تشریح کرد: با توجه به صعب العبور بودن محل استقرار این روستا و هزینه بالای حمل و نقل، با هماهنگی های انجام شده، کارخانه سیمان صوفیان، سیمان مورد نیاز اهالی را با قیمت تعاونی در اختیار آنان قرار داد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز حمل و نقل رایگان مصالح ساختمانی مورد نیاز را به روستا متقبل شد.

وی یادآوری کرد: هم اکنون ۱۵ باب خانه مسکونی استاندارد روستاییان «کرکسر» در محل جدید روستا آماده اسکان اهالی عزیز آنجاست.