به گزارش ترجمان صبح، علی صفایی‌فرد روز چهارشنبه اظهار کرد: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته‌ها ۴۰۰ نفر بود، حدود ۱۸ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در این مدت ۳۷۳ نفر مرد و ۹۷ نفر زن بودند که هرکدام به ترتیب ۱۰ و ۶۲ درصد افزایش یافته است.

صفایی‌فرد با بیان اینکه طی ماه گذشته ۸۹ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار هم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته که ۶۸ نفر از آنان مرد و ۲۱ نفر زن بوده‌اند.

وی افزود: همچنین در نیمه نخست امسال هشت هزار و ۴۵۶ نفر از مصدومان حوادث رانندگی به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۶ هزار و ۳۱۵ نفر مرد و ۲ هزار و ۱۴۱ نفر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی بیان کرد: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که هفت هزار و ۹۲۱ نفر گزارش شده بود، حدود هفت درصد افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: یکهزار و ۶۵۵ نفر نیز در ماه گذشته در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته حدود پنج درصد افزایش یافته است.