به گزارش ترجمان صبح، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت سالگرد تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و استقبال از دانشجویان ورود سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه این دانشگاه، مهارتی است و در سال‌های اخیر توانسته در راستای رسالت خود گام بردارد، افزود: اگر تربیت نیروی متخصص بر اساس نیاز جامعه باشد موجب رشد و پیشرفت آن می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی در این زمینه خوب عمل کرده و بیشتر فعالیت‌های آن بر اساس نیاز جامعه است، اظهار داشت: این دانشگاه روحیه علم‌طلبی را افزایش می‌دهد و دانشجویان در کنار یادگیری علم و دانش در این دانشگاه مهارت نیز یاد می‌گیرند و در واقع علم و عمل را در کنار هم فرا می‌گیرند.

امام جمعه تبریز بیان کرد: طی سال‌های اخیر مهارت‌آموزی توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی فرهنگ‌سازی شده و استقبال از دانشگاه‌های مهارتی و جامع علمی کاربردی افزایش یافته که این نشان از موفقیت‌های این دانشگاه است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم ادامه داد: دانشجویان این دانشگاه دغدغه شغلی چندانی ندارند زیرا در صورتی که مهارت‌ها را خوب یاد بگیرند بعد از دانش‌آموختگی به راحتی خودشان کارآفرین می‌شوند.

وی با اشاره به برخی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده توسط واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی، یادآوری کرد: طی چند سال اخیر فعالیت‌های بسیار خوبی در تمامی حوزه‌ها از جمله آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی انجام شده است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم از مسوولان دانشگاه خواست در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب و تحقق اهداف بیانیه گام دوم تلاش کنند تا در پیشرفت انقلاب اسلامی بیش از پیش موفقیت حاصل شود.

تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی در آینده شغلی جوانان تاثیر دارد

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با بیان این‌که انتخاب این دانشگاه برای ادامه تحصیل در آینده شغلی دانشجویان قطعا تاثیر خواهد داشت، ابراز امیدواری کرد جوانان با یادگیری خوب مهارت‌ها و یادگیری همزمان علم و عمل نتیجه این سال‌ها را در آینده ببینند و برایشان این دانشگاه مفید باشد.

«فرزان قالیچی» با اشاره به انجام واکسیناسیون مدرسان و دانشجویان، افزود: اکثر دانشجویان و مدرسان واکسینه شده‌اند و با بخشنامه اعلامی وزارت علوم در حال حاضر کلاس‌های حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در حال برگزاری است.

وی با بیان این‌که دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی جزو اولین واحدهای استانی و حتی اولین دانشگاه در استان بود که از همان ابتدای شیوع کرونا اقدام به برگزاری کیفی کلاس‌های مجازی کرد، افزود: از همان ابتدای شیوع کرونا و اواخر اسفند ۱۳۹۸ با یاری و تلاش روسای مراکز آموزشی از لحاظ برگزاری کلاس‌های مجازی مشکلی ایجاد نشد و تلاش کردیم تا کلاس‌ها با کیفیت بالایی برگزار شود.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی با ارایه گزارش از فعالیت‌های انجام شده در حوزه‌های محتلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی و دانشجویی در این دانشگاه، اضافه کرد: با وجود پاندمی کرونا، فعالیت‌های این دانشگاه متوقف نشد بلکه به صورت غیرحضوری انجام یافت.

«قالیچی» با بیان این‌که امسال واحد استانی آذربایجان‌شرقی متولی زون مهارت نمایشگاه «ربع رشیدی» است، ادامه داد: این نمایشگاه از بزرگترین نمایشگاه‌های حوزه‌های فناوری شمالغرب کشور است که در آبان ماه برگزار می‌شود.

وی یادآوری کرد: رشته‌های این دانشگاه مهارتی و تخصصی است و هر دانشجو می‌تواند با توجه به علاقه خود در حوزه‌های صنعت، فرهنگ و هنر، مدیریت و خدمات اجتماعی و کشاورزی به تحصیل بپردازد.