به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایرنا، غلامعلی راستی، روز پنجشنبه در جلسه بازآموزی و رفع ابهام سامانه جامع تجارت سازمان های صمت استان های شمالغرب کشور، با بیان اینکه برای این فعالان تجاری کد نقش صادر شده است، افزود: آذربایجان شرقی پیشرو در ارتقاء درجه شفافیت فرآیندهای تجاری بوده و نسبت خروجی به ورودی سامانه ۸۸ درصد است.

وی با اشاره به ضرورت ثبت نام و ثبت اطلاعات همه اعضای زنجیره تامین اقلام اساسی در سامانه جامع تجارت، اظهار داشت: سیمان، گوشت مرغ، لوازم خانگی، برنج، حبوبات، محصولات فولادی و محصولات پتروشیمی از جمله اقلام اولویت دار برای ثبت نام در سامانه جامع تجارت هستند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: عدم ثبت اطلاعات اقلام مشمول در سامانه جامع تجارت به منزله عرضه خارج از شبکه بوده و تخلف محسوب می شود.

راستی، با بیان بخشی از اقدامات مجموعه صمت استان در خصوص کنترل بازار اقلام اساسی بویژه سیمان، ادامه داد: فرایند ثبت نام و ثبت اطلاعات فعالان تجاری براساس برنامه مشخص انجام می شود.

وی یادآوری کرد: با توجه به همین فرآیندها، بیش از ۷۰۰ فعال تجاری در حوزه سیمان با ثبت نام در سامانه جامع تجارت کد نقش دریافت کرده و بیش از ۲۱ هزار صورتحساب در این سامانه ثبت شده است.