به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایرنا، عابدین خرم روز شنبه در مراسم تکریم و معارفه استانداران پیشین و جدید آذربایجان شرقی، گفت: به عنوان خادم مردم بافرهنگ آذربایجان شرقی، به کلام امام راحل تأسی می‌کنم که فرمود «کمربندها را محکم ببندید و برای خدمت گسترده به مردم و انقلاب آماده شوید».

وی افزود: فکر و قلب ما فدای راه ائمه اطهار و راه شهیدان و مردانی است که برای اعتلای انقلاب و ارزش‌ها و مبانی دین جان خود را فدا کردند تا راست‌ قامت بمانیم.

خرم با اشاره به اینکه توصیه‌های بزرگان و حکم رییس جمهور، وظیفه بنده را سنگین‌تر می‌کند، گفت: با وحدت، همدلی و همراهی همه بخش‌ها با محوریت نماینده ولی فقیه و نمایندگان استان در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، حرکت و توسعه در ابعاد مختلف استان کاملاً قابل دسترس است.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه امنیت را در حد اعلا برای سرمایه‌گذاران فراهم خواهیم کرد، افزود: در حوزه زیرساخت‌ها بیش از ۹۵۰ پروژه نیمه‌تمام در استان داریم که با همکاری بخش خصوصی و کمک دولت تلاش می‌کنیم این پروژه‌ها را تکمیل کنیم.

خرم همچنین بر جلب همراهی و همکاری نخبگان، فرهیختگان، هنرمندان، اهالی فرهنگ، مبتکران و فناوران استان تأکید کرد و گفت: آذربایجان شرقی می‌تواند یکی از استان‌های برجسته در حوزه فرهنگی و تولید علم باشد و همه باید دست به دست هم دهیم و مسیر نورانی انقلاب را با صلابت طی کنیم.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران از گردنه‌های سختی عبور کرده است، افزود: امروز دشمنان ما هم تحریم می‌کنند و هم تحریف و راه‌های زیادی را بر ملت ایران بسته‌اند، اما با اراده ملت و نخبگان همه راه‌ها قابل بازگشایی است.

خرم اظهار کرد: به برکت خون شهدا و قلم‌ها و قدم‌های استوار علامه‌های این مرزوبوم، کارهای بزرگی را در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی به سامان خواهیم رساند و تلاش می‌کنیم تا انسجام و یکپارچگی و همدلی در استان ارتقا یابد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه امیدوارم توفیق داشته باشم تا شرمنده شهدا نشوم، افزود: می‌توانیم با همین ظرفیت‌های فعلی در حوزه‌های مختلف به قله‌های رفیع پیشرفت و توسعه نائل شویم.