به گزارش ترجمان صبح، امیرحسین بهداد روز سه شنبه در هفتمین جلسه کمیته فنی اداره کل دامپزشکی استان، اظهار کرد: با توجه به شروع فصل مهاجرت پرندگان آزاد پرواز و احتمال انتقال بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به پرندگان بومی، طیور روستائی و مرغداری های صنعتی، کلیه گروه های واکنش سریع اداره کل دامپزشکی استان و شهرستان ها به حالت آماده باش کامل در آمده اند.

وی همچنین از رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی استان خواست تا با همکاری کارشناسان اداره کل محیط زیست  استان به رصد و پایش تالابها و سد های سطح استان اقدام کنند تا در صورت مشاهده این بیماری در پرندگان آبزی مهاجر در اسرع وقت نمونه برداری و اقدامات بعدی در خصوص پیشگیری از شیوع این بیماری صورت گیرد.

همچنین در این جلسه موضوعاتی همچون پیگیری رفع مشکلات سامانه ای GIS آبزیان و طیور و مکاتبه با سازمان دامپزشکی کشور در این خصوص، لزوم کالیبراسیون،reset  و به روزرسانی دستگاه های پرنده شمار در کشتارگاه های طیور استان، لزوم معرفی دامپزشک مسئول فنی برای کلّیه باشگاه های سوارکاری مطرح شد .

همچنین مقرر شد تا نسبت به اجرای هر کدام از موارد فوق اقدامات لازم صورت گیرد و در جلسات آینده گزارشات لازم از سوی هر کدام از روسای ستادی ارائه شود.