به گزارش ترجمان صبح، ناصر اسدی با اشاره به آمار شش ماهه نخست امسال افزود: بر اساس این آمار بانک توسعه تعاون از ابتدای امسال تا ۱۵ مهر ماه ۱۴۰۰ به تعداد ۳۶۷ نفر زوج جوان در آذربایجان شرقی تسهیلات ازدواج پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات ازدواج به عنوان یکی از اصلی ترین دغدغه های زوج های جوان در ابتدای زندگی شان است و اضافه کرد: با توجه به اینکه در اولین روزهای تشکیل زندگی جوانان با مشکلات عدیده مالی مواجه هستند به همین دلیل همه شعب بانک توسعه تعاون موظف شده اند به محض انتخاب این بانک به عنوان بانک عامل در صورت تکمیل بودن مدارک پرداخت تسهیلات را بدون فوت وقت و در کمترین زمان ممکن پرداخت نمایند.

وی با بیان اینکه سهمیه امسال شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال است افزود: تا پایان شهریور ماه امسال سهمیه ۶ ماهه نخست امسال پرداخت شده و با توجه به پرداخت سریع و سهل این نوع تسهیلات امیدواریم تا پایان سال این روند تداوم یابد.

این گزارش می افزاید؛ بر اساس این آمار علاوه بر آذربایجان شرقی؛ استان آذربایجان غربی نیز موفق به تحقق ۱۰۰ درصد سهیمه پرداختی خود شده و بعد از این دو استان؛ استان های مازندران و اصفهان در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.