به گزارش ترجمان صبح، جواد محمودی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این میزان تسهیلات به ۲۲ هزار و ۵۵۷ نفر اعطا شده است به طوری که بیشترین تسهیلات این بانک به میان سه هزار و ۶۴۵ میلیارد ریال به ۲ هزار و ۲۴۷ نفر فعال در بخش صنایع و خدمات کشاورزی استان پرداخت شده است.

وی افزود: در بخش زراعت نیز سه هزار و ۲۵۲ میلیارد ریال به هفت هزار و ۳۰۶ نفر پرداخت شده است و این بخش در رتبه دوم پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی در استان قرار دارد .

وی اعلام کرد: طرح های باغداری استان با بهره مندی از یکهزار و ۲۳۵ میلیارد ریال تسهیلات بانک در رتبه سوم قرار دارند.

محمودی ادامه داد: ۲ هزار و ۱۸۵ میلیارد ریال تسهیلات نیز برای طرح های دام، طیور و آبزیان  به سه هزار و ۲۹۸ نفر و برای طرح های قالی بافی و صنایع دستی روستائی نیز ۴۹۵ میلیارد ریال به تعداد یکهزار و ۴۸۹ نفر فعال این بخش پرداخت شده است.

وی در مورد تسهیلات  قرض الحسنه ازدواج نیز گفت: شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی در این مدت یکهزار و ۵۸۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به یکهزار و ۷۸۴ زوج با نرخ چهار درصد پرداخت کرده اند.

مدیر شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی در خصوص تسهیلات اولویت دار بخش کشاورزی اظهار کرد:  ۳۱۲ واحد گلخانه ای در استان از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ از پنج هزار و ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی این بانک بهره مند شدند.

وی همچنین گفت :شعب استان از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه یکهزار و ۷۹ میلیارد ریال تسهیلات برای خرید ۹۷۳ دستگاه انواع تراکتور، کمباین، ماشین آلات و ادوات بخش کشاورزی پرداخت کردند.