به گزارش ترجمان صبح، پرویز هادی در جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی با بیان اینکه زباله سوز از جمله تکنولوژی های مورد استفاده در مدیریت پسماند است، افزود: موضوع ایجاد دستگاه زباله‌سوز در این شهر از سال‌های قبل مطرح شده ولی تاکنون تکلیف آن تعیین نشده است و باید در این زمینه تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به اینکه نمی‌توان با روش‌های سنتی پسماند تبریز را مدیریت کرد، اظهار داشت: در زمان کنونی دنیا به سمت تفکیک زباله و سیستم‌های بازیافتی قوی رفته که علاوه بر دوست‌دار محیط زیست بودن ارزش افزوده بالایی نیز به همراه دارد.

هادی، با بیان اینکه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی پیگیر تعیین تکلیف ایجاد زباله سوز در تبریز است، ادامه داد: لازم است کارشناسان این شهر با جدیت این موضوع را پیگیری و نیازمندی‌ها را اعلام کنند چرا که کارشناسان بومی بهتر می‌توانند از نیازهای استان و تبریز باخبر باشند.

احد صادقی، عضو شورای اسلامی تبریز نیز در این جلسه با بیان اینکه هنوز شورای ششم در زمینه محیط زیست سیاست‌گذاری نکرده است، گفت: باید با سیاست‌گذاری مناسب و مشخص شدن دیدگاه اعضای شورای شهر نسبت به ایجاد زباله‌سوز اقدام کرد.

عضو دیگر شورای اسلامی تبریز نیز در این جلسه با تاکید بر همکاری شهرداری با پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی برای ایجاد پروژه‌های مشترک فناوری، گفت: لازم است در زمینه‌های هوشمندسازی و نیازهای دانش بنیان با پارک علم و فناوری همکاری شود.

غلامرضا احمدی، با بیان اینکه مراکز دانش بنیان می‌توانند بازوی قوی برای حرکت به سمت هوشمندسازی باشند، افزود: شهرداری از این پتانسیل‌ها غافل نماند چراکه کارشناسان این مرکز توانمندی‌ بسیار بالایی در زمینه های مختلف دارند.

در این جلسه اعضای کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی، کارشناسان و مدیران شهرداری و نمایندگان شرکت‌های فعال در زمینه زباله سوز در خصوص نحوه مشارکت و چگونگی فرآیند همکاری شهرداری و این شرکت ها برای ایجاد زباله سوز در تبریز تبادل نظر کردند.