به گزارش ترجمان صبح، جعفر رنجبرپور ضمن اعلام خبر فوق اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون ۲۲۰ هزار گلدان از انواع گل‌ها در تفرجگاه عینالی تبریز کاشته شده که ۲۰ هزار گلدان گل‌های دائمی داوودی، رز و نسترن و ۲۰۰ هزار گلدان گل‌های فصلی ناز گوشتی، ناز صورتی، ناز فرانسه، سدوم، اطلسی و کلم است.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار فضای سبز گام‌های اساسی برداشته‌ایم، افزود: توسعه گلخانه‌های عینالی در سال‌های اخیر و جایگزین کردن گل‌های دایمی و سازگار با محیط کوهستانی عینالی همچون گل رز هفت‌رنگ و نسترن و تولید و کاشت گل‌هایی همچون نازگوشتی، ناز صورتی، ناز فرانسه، سدوم، اطلسی، استئوسپرموم و نهادینه کردن کاشت گیاهان دارویی، موجب صرفه‌جویی در هزینه و کاهش کاشت گل‌های فصلی شده است.

رنجبرپور گفت: گل‌های رز و نسترن و به بار نشستن گل‌های تولیدی گلخانه‌های سازمان عون بن علی شهرداری تبریز، عطر و بو و جلوه‌های زیبایی به تفرجگاه عینالی بخشیده است که در این راستا قدردان همیاری شهروندان فهیم و کوهنوردان عزیز در حفظ و نگهداری این زیبایی‌ها هستیم.

وی افزود: ۲۰ هزار گلدان از گل‌های کاشته شده در عینالی توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز تأمین شده که جا دارد از زحمات مدیرعامل و کارکنان واحد تولیدات آن سازمان تشکر و قدردانی کنیم.