به گزارش ترجمان صبح، محمد امیدفر افزود: بر اساس بررسی نقشه های همدیدی و آخرین تصاویر ماهواره ای، در پنج روز آینده جوی ناپایدار در استان حاکم خواهد شد.

وی با بیان اینکه این سامانه همه نواحی استان به ویژه نواحی شمالی را دربر می گیرد، اظهار داشت: فعالیت این سامانه موجب ابرناکی، وزش باد گاهی تا نسبتا شدید، بارش باران گاهی به صورت رگبار و غرش آذرخش می شود.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: فعالیت این سامانه در مناطق سردسیر و کوهستانی موجب بارش برف و بروز پدیده مه همراه با کاهش دما خواهد شد.

امیدفر ادامه داد: با توجه به کاهش دما در مناطق کوهستانی و مرتفع، لغزندگی جاده ای و کاهش دید افقی دور از انتظار نبوده و در مناطق گرمسیری استان احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها وجود دارد.

وی به مسافران و رانندگان توصیه کرد، از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، صعود به ارتفاعات و فعالیت های کوهنوردی خودداری کرده و کشاورزان نیز به توصیه های کارشناسان استان توجه کنند.

امیدفر افزود: در زمان کنونی (ساعت ۱۱) اهر با ۱۴ و هشترود با هشت درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین شهرهای استان بوده و دمای تبریز ۱۰ درجه و با بارش باران همراه است.