به گزارش ترجمان صبح، عباس رنجبر به همراه روح‌الله رشیدی و فریدون بابایی اقدم و جمعی از مدیران شهرداری از پروژه‌های عمرانی سطح منطقه ۵ و منطقه ۱ بازدید به عمل آورده و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت این پروژه‌ها قرار گرفت.

پروژه دوربرگردان اتوبان پاسداران به نصر اولین مقصد بازدید سرزده شهردار تبریز بود که طی آن آخرین مراحل تکمیل این پروژه مورد بررسی قرار گرفته و پس از دریافت گزارش کار از سوی مجری و پیمانکار پروژه راهکارهای لازم جهت تسریع در بهره‌برداری از این پروژه توسط شهردار ارائه شد.

پروژه دوربرگردان اتوبان پاسداران به نصر، پروژه‌ای ترافیکی با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال و به طول یک کیلومتر احداث شده  است که تردد خودرو در جهار مسیر را تسهیل می‌کند. این پروژه با پیشرفت فیزیکی تقریبا صد در صدی، آماده بهره‌برداری است که در چند روز آینده به افتتاح می‌رسد.

پروژه اتصال خیابان ۲۴ متری فرشته به بلوار دوکمال با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی و با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال دیگر پروژه شهرداری منطقه ۵ تبریز است که مورد بازدید شهردار قرار گرفت.

این پروژه ۳۰۰ متر طول دارد و با ۳۰ میلیارد ریال هزینه، دسترسی از اتوبان پاسداران به بارنج، بزرگراه دو کمال و میدان فهمیده را میسر کرده است.

پروژه رمپ خروجی خیابان شهید رجایی به اتوبان پاسداران مقصد نهایی بازدید شهردار تبریز بود که گزارشی از آخرین وضعیت این پروژه نیز دریافت و تمهیدات لازم جهت ادامه نیز ارائه شد.

این پروژه به طول ۴۴۰ متر و عرض ۱۰ متر با احتساب پیاده‌رو و با تملک ۶۰ واحد مسکونی و ریزدانه بوده که با اعتبار اولیه ۷۰ میلیارد ریال آغاز و پس از تملک و مراحل عمرانی و اجرائی، حدود ۱۲۰ میلیارد هزینه در بر خواهد داشت.

این پروژه به لحاظ قرارگیری موقعیت جغرافیائی، بسیار حائز اهمیت بوده و در بحث روان‌سازی حوزه حمل و نقل می‌تواند در اتصال جنوب به شمال و شمال‌شرق نقش مهمی ایفا کند.

همچنین این پروژه در کنار روان‌سازی بحث ترافیکی منطقه،   بحث بازآفرینی بافت حاشیه و فرسوده را نیز در دستور کار قرار داده است.

مطابق آنچه که کارفرما و مجری این پروژه اعلام کرده است، رمپ خروجی خیابان شهید رجایی به اتوبان پاسداران تا یک ماه آینده به افتتاح می‌رسد.