به گزارش ترجمان صبح، پیرو بازدید استاندار آذربایجان شرقی از تعدادی از واحدهای نانوایی سطح شهر تبریز، جلسه کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان به ریاست مهدوی فرماندار تبریز و با حضور مدیران ادارات و دستگاه‌های مسئول، قبل از ظهر امروز برگزار شد.

فرماندار تبریز در این جلسه گفت: با تفویض استاندار در کارگروه استانی، کارگروه گندم، آرد و نان در شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران و با محوریت فرمانداری هر ۱۵ روز یک‌بار تشکیل جلسه داده و با حضور دستگاه‌های متولی مسائل و مشکلات این حوزه بررسی و گزارش مربوطه در اختیار آقای استاندار قرار خواهد گرفت.

وی افزود: نقل قول صورت گرفته از استاندار در رسانه‌ها مبنی بر مهلت ۱۵ روزه در واقع تأکید ایشان بر جلسات مستمر و جلب رضایت‌مندی شهروندان بوده است.

مهدوی گفت: تقریباً تمام واحدهای نانوایی لواش‌پز در تبریز با آرد یارانه‌ای پخت می‌کنند و تنها ۲۴ واحد لواش‌پز نیمه‌یارانه‌ای در تبریز فعالیت می‌کنند، که آنها هم به زودی به صورت یارانه‌ای پخت خواهند کرد و تلاش می‌کنیم یک قیمت واحد برای نان لواش داشته باشیم.

وی گفت: پس از ملغی شدن تعزیرات آرد و نان در فرمانداری‌ها از سوی مجلس شورای اسلامی، خلأ قانونی در این حوزه همچنان پابرجاست و سازوکار منسجم و جدیدی در این خصوص تعریف نشده است و ما همچنان طرفدار احیای تعزیرات آرد و نان هستیم.

فرماندار تبریز افزود: زحمات زیادی توسط ادارات مربوطه انجام می‌گیرد ولی در نهایت مردم از خروجی کار راضی نیستند.

وی رصد و پایش مستمر و جانمایی درست نانوایی‌ها را از الزامات اصلی مدیریت حوزه آرد و نان دانست و گفت: بازرسی‌ها مستمر و شفاف نیست و باید ناهماهنگی‌های احتمالی بین دستگاه‌های متولی برطرف شود.

مهدوی ضمن قدردانی از زحمات دستگاه‌های مرتبط، خاطرنشان کرد: باید سیاست کاری استاندار مد نظر دستگاه‌ها قرار بگیرد و چون ما تابع قوانین موجود هستیم، سعی خواهیم کرد با پیگیری از طریق نمایندگان مجلس نسبت به احیای تعزیرات آرد و نان اقدام شود و یا در سازوکار موجود تغییرات اساسی صورت گیرد.

همچنین در این جلسه مقرر شد دستگاه‌های متولی در اسرع وقت برنامه‌های بازدید و نظارت بر نانوایی‌ها را با هماهنگی اداره‌ی صمت ارائه دهند.