به گزارش ترجمان صبح، محمدحسین فوطه‌بافان مدیرعامل جدبد پیست اسکی سهند در جمع خبرنگاران با اعلام خبر بازگشایی این پیست، عنوان داشت: حدود ۳ ماه قبل از سوی شرکت قوش‌گلی سهند (بهره‌بردار انحصاری پیست اسکی سهند) که بنده نیز به عنوان مدیرعامل این مجموعه معرفی شدم، اقدامات اولیه برای بازگشایی را انجام دادیم.

وی ادامه داد: متاسفانه پیست اسکی سهند حتی یک برگ ساده نیز در انبار خود نداشت و ما در بدترین و اسفناک‌ترین حالت ممکن این مجموعه را تحویل گرفتیم. البته در این خصوص زیاد نمی‌خواهم صحبت کنم و اینکه در گذشته چه اتفاقاتی رخ داده است، اصلا کاری ندارم.

مدیرعامل پیست اسکی سهند گفت: ماشین برف‌کوب، ساختمان موجود در مجموعه و تری‌اسکی ۳ موضوع اصلی در پیست اسکی سهند می‌باشد. از ماشین‌ برف‌کوب جمعا ۴ یا ۵ عدد در کشور موجود است و یکی از این‌ها در اختیار ما قرار دارد که در بدترین شرایط ممکن است. در این مدت با یک شرکت خارجی به مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان قرارداد تعمیر و تجهیز ماشین برف‌کوب را داشتیم.

محمدحسین فوطه‌بافان افزود: در این مدت شاید برخی افراد هم برای سر و سامان دادن به این مجموعه یک‌سری اقدامات انجام دادند اما شاید کافی و لازم نبوده است. اما خوشبختانه دلسوزان ورزش آذربایجان در این مدت تمام تلاش خود را انجام دادند که این وضعیت اندکی بهتر شود.

وی با اشاره به اعضای هیئت مدیره شرکت قوش‌گلی، مطرح کرد: سازمان همیاری شهرداری‌ها، شرکت عمران جلفا، هیئت اسکی استان و فدراسیون اسکی ۴ عضو هیئت مدیره شرکت هستند و در این مدت نیز آقای دباغ‌نژاد دبیر هیئت اسکی استان تلاش‌های فراوانی در این خصوص انجام دادند و تمامی اعضای و کمیته‌های هیئت اسکی نیز بسیار رابطه تنگاتنگی برای تجهیز و راه‌اندازی مجدد این پیست با شرکت را انجام دادند.

مدیرعامل جدید پیست اسکی سهند گفت: این پیست یک مشکل حقوقی و ثبتی داشت که ما خوشبختانه در عرض ۲ ماه توانستیم این مشکل حقوقی را حل کنیم. علاوه بر این موضوع، خوشبختانه تله‌اسکی‌ها نیز آغاز به‌کار شدند و تعمیرات ساختمان پیست نیز آغاز شده است.

فوطه‌بافان تصریح کرد: متاسفانه وضعیت عمرانی نیز چندان قابل تعریف نبود اما در این مدت کوتاه برخی اقدامات برای تعمیر و راه‌اندازی ساختمان را انجام دادیم. به هرحال در این وضعیت اقتصادی نیز سهامداران ما یک محدودیت خاصی در خرج کردن هزینه دارند که باید آن را نیز لحاظ کنیم.

وی عنوان داشت: هزینه تعمیر تله‌‌اسکی حدودا ۴۰۰ میلیون تومان است که البته باید عرض کنم این تله‌اسکی‌ها دیگر قابل استفاده نیستند اما سعی کردیم تا مقطعی آن‌ها را تعمیر کنیم که در آینده با درآمدزایی مطمئنا دستگاه‌های بروزتر و بهتری را جایگزین خواهیم کرد.

مدیرعامل پیست اسکی سهند گفت: ما در این مجموعه مشکل پارکینگ هم داشتیم با همکاری سازمان همیاری شهرداری‌ها و شرکت عمران جلفا، خوشبختانه فضای لازم را در اختیار ما قرار دادند تا بتوانیم با مسطح کردن پارکینگ، یک فضای مناسب ایجاد کنیم تا حدود یک هزار خودرو بتوانند در آن پارک کنند.

محمدحسین فوطه‌بافان با اشاره به نبود پیست اسکی مناسب در آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: برای استان ما بسیار افت است که اسکی‌بازان به دیگر استان‌ها و شهرها سفر کنند. به همین علت ما مسیر منتهی به پیست را نیز پیگیری کردیم که خوشبختانه آسفالت لازم حل شد تا ماشین‌ها به راحتی عبور و مرور خود را انجام دهند. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد ما نهایتا تا ۲ ماه دیگر پیست اسکی سهند را راه‌اندازی می‌کنیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه یک فضای مناسبی نیز در اختیار داریم تا بتوانیم پیست اسکی روی چمن نیز داشته باشیم که بعد از فصل زمستان ورزشکاران بتوانند از پیست اسکی روی چمن نیز بهره ببرند. این مجموعه ظرفیت بسیار خوبی دارد و خوشبختانه در روزهای تعطیل بارها شاهد حضور خانواده‌ها برای گذراندن تعطیلات بوده‌ایم. باتوجه به این شرایط، ما به اسکی اکتفا نمی‌کنیم و اگر حمایتی از ما صورت گیرد، مطمئنا بهترین اتفاقات می‌تواند رخ دهد.

مدیرعامل پیست اسکی سهند گفت: خوشبختانه هیئت اسکی آذربایجان‌شرقی همکاری بسیار خوبی با ما داشته است. به‌طور میانگین، حدود ۴ میلیارد مبلغ لازم است تا بتوانیم بگوییم که پیست اسکی سهند به یک بهره‌برداری نسبی مناسب رسیده است.

فوطه‌بافان در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: شرکت قوش‌گلی که بهره‌بردار انحصاری پیست اسکی سهند است، تمام تلاشش را انجام می‌دهد تا این مجموعه به‌زودی راه‌اندازی شود. خوشبختانه ما در پیست حدود ۵۰ هکتار زمین در اختیار داریم و اگر حمایتی صورت گیرد، خوشبختانه فضای بهتری می‌توانیم ایجاد کنیم.