به گزارش ترجمان صبح، پیام صدقی روز دوشنبه در بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز با اشاره به هدف برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز، اظهار کرد: هدف از برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز تکریم خیران بوده که سعی کردیم با حضور حداقلی امسال نیز در آیینی از خیران تکریم و تقدیر کنیم.

وی خیرین مدرسه ساز را بازوان توانمند آموزش و پرورش در توسعه و تجهیز مدارس عنوان کرد و گفت: خیرین همواره در امر مدرسه سازی پیشتاز بوده‌ و همواره ما را در این راستا یاری کرده‌اند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی بیان کرد: مدرسه‌سازی را می‌توان یک تجارت معنوی بسیار پربرکت دانست تجارتی که می‌تواند زندگی صدها کودک را درسال‌های طولانی بهبود بخشد و در نهایت منجر به ساخت میهنی باصلابت‌تر و قدرتمندتر شود.

وی در رابطه با مشارکت خیرین در حوزه مدرسه سازی، افزود: در بیستمین دوره جشنواره خیرین مدرسه ساز حدود ۸۰ میلیارد تومان میزان آورده‌ی خیرین بود که این رقم در بیست و یکمین دوره به ۱۰۰میلیارد تومان رسید و در بیست و دومین دوره با جهش مواجه شده و به رقم ۲۰۸ میلیارد تومان افزایش یافت، اکنون نیز این آمار و ارقام به ۲۲۰ میلیارد رسیده است، امیدواریم این رقم تا پایان سال به ۳۰۰میلیارد افزایش یابد.

صدقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آذربایجان شرقی جزء استان‌های پیشتاز در جذب مشارکت های مردمی محسوب می‌شود، ادامه داد: ۱۳۴ پروژه در حدود ۵۱۰ کلاس درس داریم که تعدادی از آنها کاملا خیرساز بوده و برخی نیز با مشارکت دولت و خیرین در حال ساخت است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی بیان کرد: بالغ بر ۳۶۰ پروژه مشارکت در حال اجرا داریم که برخی از آنها در حال اتمام و برخی نیز در حال آغاز است، ما از سال ۹۹ پروژه‌ی ناقصی نداریم همچنین در سال ۱۴۰۰ نیز سعی مان بر این بوده پروژه‌ها را به موقع تحویل دهیم.

وی در ادامه در خصوص میزان اعتبارات که دولت برای نوسازی در نظر گرفته است، گفت: سال گذشته میزان اعتبارات ما ۸۰ میلیارد تومان بود که امسال این رقم به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

صدقی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با نهضت مدرسه سازی در شهرستان‌ها، گفت: شهرستان‌های ملکان، عجب شیر و غیره در خصوص مدرسه سازی پیشتاز بوده و میزان مشارکت های خیرین در این شهرستان ها بیشتر است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر با هدف مشارکت همه برای مدرسه سازی، گفت: سال گذشته در این طرح نزدیک به ۲۲ هزار نفر در استان در مدرسه سازی با کمک مبالغی از ۱۰۰۰ تومان تا بالای ۱۰۰ میلیون تومان مشارکت کرده‌اند این حرکت بسیار خوبی برای مشارکت حتی اهالی بسیاری از روستاها در کار مدرسه سازی بود.

وی یادآور شد: امسال اولین جشنواره خیرین خارج از کشور به شکل ویدیو کنفرانس برگزار شد که در این رویداد از سردیس حاج کریم مردانی آذر هم به عنوان خیر بزرگ ملی هم رونمایی شد.

صدقی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: امید است با مشارکت خیرین مدرسه ساز و دغدغه‌مند بتوانیم نقش خود را در این راه سخت اما شیرین ایفا کنیم و موجبات اعتلای فرزندان این سرزمین را فراهم آوریم.

 بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز آذربایجان شرقی با حضور خیران مدرسه ساز روز دوشنبه ۱۷ آبان ماه سال جاری در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.