به گزارش ترجمان صبح، اکبر فتحی، رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی در حاشیه بازدید از نحوه توزیع کالاهای اساسب در تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: مرغ منجمد دولتی به قیمت مصوب تنظیم بازار در ۱۳۵ فروشگاه زنجیره‌ای استان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه توزیع روزانه ۶۰ تن مرغ منجمد در استان برای ایجاد تعادل در بازار آغاز شده است، اظهار کرد: تمام تعاونی‌های مصرف، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اتحادیه‌های تعاونی کارگری و کارمندی می‌توانند برای دریافت مرغ مورد نیاز خود پس از اخذ حواله از مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان مستقیم به سردخانه شرکت پشتیبانی امور دام مراجعه کنند.

وی ادامه داد: توزیع گوشت مرغ منجمد در استان با نرخ مصوب به ازای هر کیلوگرم ۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان در درب سردخانه‌های شرکت و ۲۰ هزار تومان برای مصرف‌کننده انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان خاطرنشان کرد: مرغ به اندازه‌ی کافی در سردخانه‌های شرکت پشتیبانی دام موجود است و هم برای فروشگاه‌ها و هم مردم محدودیتی برای خرید وجود ندارد.

وی همچنین از توزیع برنج وارداتی در سطح تبریز و تمامی شهرستانهای استان خبر داده و افزود: هر کیلو برنج تایلندی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و برنج هندی هم ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان به مصرف کنندگان عرضه می‌شود.