به گزارش ترجمان صبح، محمدحسین حسن‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: متاسفانه بیش از ۴۰۰ میلیون نفر در دنیا دچار بیماری دیابت هستند و معمولا یک نفر از هر دو نفر از بیماری خود آگاه نیست.

وی بیان کرد: اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز به عنوان یکی از شرکای سلامت در جامعه با عقد قرار داد با انجمن دیابت استان و همچنین شرکت نوونوردیسک پارس هشتمین اتوبوس دیابت و چاقی کشور را راه اندازی کرد که هدف از آن شناسایی افراد دیابتیک بود، اما متاسفانه بدلیل بیماری کرونا فعلا فعالیت اتوبوس‌ها در سراسر کشور متوقف شده است .

وی اضافه کرد: همشهریان محترم مبتلا به دیابت می‌توانند با مراجعه به خانه‌های سلامت و فرهنگسراهای تحت نظر اداره سلامت شهرداری نامه معرفی دریافت کرده و از خدمات رایگان بهره‌مند شوند.

حسن‌زاده در خصوص کنترل دیابت نیز گفت: کنترل دیابت نیاز به رعایت نکات و اجرای تغییراتی در سطح زندگی است و با کنترل آن می‌توان به زندگی عادی ادامه داد.

وی با اشاره به تغییر در دنیای دیابت خاطرنشان کرد: امروزه همه می‌دانند که بیماری  دیابت  متنوع بوده و با این رویکرد نیاز به درمان این بیماری‌ها نیز متفاوت است، اما سرنگ‌های بزرگ جای خود را به قلم‌های انسولین و پمپ انسولین داده‌اند و  این نوع‌آوری درمان را برای بیماری دیابت به ارمغان آورده و رویای صد ساله را تحقق بخشید.

وی یادآور شد: رویای ما برای یک آینده بهتر از این آینده‌ای است که دیگر نگرانی وجود نداشته و بدون هیچ مشکلی بیماران دیابتی به یک زندگی عادی ادامه دهند