به گزارش ترجمان صبح، فرزاد رحمانی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران در تبریز گفت: از تعداد ۱۷۴ نفر فوتی ۴۹ نفر در تبریز و ۱۲۵ نفر دیگر در سوانح رانندگی سایر شهرستان‌ها جان خود را از دست دادند.

رحمانی، با تاکید بر لزوم رعایت ایمنی در رانندگی و احتیاط در تردد در جاده‌ها و خیابان‌ها، اظهار کرد: با توجه به آغاز فصل سرما و بارش برف و باران در نقاط مختلف استان، از مردم عزیز خواهشمندیم تا نکات ایمنی لازم جهت تردد در جاده‌ها را بیش از پیش رعایت کنند.

وی از انجام ۷۷ هزار و ۶۴۲ مأموریت اورژانسی (تصادفی و غیرتصادفی) در استان طی هفت ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: طی این مدت تنها در تبریز تعداد ۴۶ هزار و ۳۱۹ مأموریت و در سایر شهرستان‌ها نیز ۳۱ هزار و ۳۲۳ مأموریت انجام گرفته است.

وی اظهار کرد: از مجموع مأموریت‌های انجام گرفته در این مدت، ۶۳ هزار و ۱۶۶ مأموریت در حوزه غیرتصادفی و ۱۴ هزار و ۴۷۶ مأموریت اعزامی نیز به محل حادثه تصادف بوده است.

رحمانی با بیان این‌که مأموریت‌های غیرتصادفی اغلب در شهر تبریز و سوانح رانندگی بیشتر در سایر شهرستان‌ها به وقوع پیوسته است، افزود: در هفت ماهه نخست سال جاری، ۱۵ هزار و ۹۹ بیمار غیر تصادفی از تبریز، ۱۳ هزار و ۳۳۵ بیمار از سایر شهرستان‌ها و در مجموع ۲۸ هزار و ۴۳۴ بیمار در سطح استان توسط عوامل اورژانس به بیمارستان‌های استان انتقال یافته‌اند.

وی ادامه داد: هم‌چنین تعداد ۴۸۲۵ مصدوم سوانح رانندگی در تبریز و ۷۷۵۱ مصدوم از سایر شهرستان‌ها که در مجموع ۱۲ هزار و ۵۷۶ نفر مصدوم را شامل می‌شوند توسط نیروهای اورژانس به بیمارستان اعزام شده‌اند.

وی با اشاره به درمان تعداد ۱۹ هزار و ۲۷۷ بیمار غیرتصادفی در محل توسط نیروهای اورژانس، گفت: ۱۷۱۷ نفر مصدوم نیز در هفت ماهه نخست سال جاری در محل حادثه تحت درمان و مداوا قرار گرفته‌اند.

رئیس اورژانس آذربایجان شرقی از فوت ۲۳۴۷ بیمار در مجموع مأموریت‌های اورژانس استان طی این مدت خبر داد و افزود: از این تعداد، ۱۴۳۹ نفر در تبریز و مابقی شامل ۹۰۸ نفر نیز در سایر شهرستان‌ها فوت کرده‌اند.