به گزارش ترجمان صبح، عابدین خرّم روز سه شنبه در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان شرقی، اظهار داشت: نقش این کمیسیون، ایجاد هماهنگی و رفع موانع در حوزه مبارزه با قاچاق است و کارهای کارشناسی توسط دستگاه‌های مسئول انجام می‌گیرد.

وی افزود: تشکیل جلسه و ارائه گزارش اقدامات لازم است، اما مهم تصمیماتی است که در این جلسات گرفته می‌شود و مردم باید احساس کنند که این تصمیمات در زندگی آنها اثر رضایت‌بخش دارد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر پیگیری جدی مسائل و مشکلات این حوزه از سوی دستگاه‌های اجرایی استان تأکید کرد و گفت: تمام سازوکارهای لازم برای حل مشکلات این حوزه را داریم که با هماهنگی بین بخشی قابل حل است.

وی خاطرنشان کرد: مشکلاتی که در سطح ملی وجود دارد، موجب سلب مسئولیت از دستگاه‌های استانی نیست و باید مشکلات کشوری هم که بر مسائل استان تأثیرگذار است، تا حصول نتیجه پیگیری شود.

خرّم همچنین درخصوص قاچاق و احتکار کالاهای سلامت‌محور نظیر دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: در کنار اقدامات پلیسی و قضایی که حتماً باید بازدارنده باشد، اقدامات پیشگیرانه نیز در این زمینه ضروری است.

وی با بیان اینکه برخی گله‌مندی‌ها از وضعیت توزیع دارو در بین مردم وجود دارد، گفت: معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی باید سازوکاری طراحی کند که قاچاق و احتکار دارو اتفاق نیفتد.

در این جلسه گزارش اقدامات کمیته تسجیل ادوات کشاورزی استان ارائه و با دستور استاندار، مقرر شد با هماهنگی پلیس راهور، سازمان جهاد کشاورزی و شرکت پخش فراورده‌های نفتی، ظرف یک ماه آینده، گزارشی شفاف و جامع از وضعیت ادوات کشاورزی و روند پلاک‌دار کردن آنها تهیه و در جلسه آتی کمیسیون مبارزه با قاچاق ارائه شود.