به گزارش ترجمان صبح، ابراهیم محمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: این جلسات در راستای تاکید رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و دستور شهردار تبریز، مبنی بر اجرایی کردن دستورالعمل ساماندهی دست‌فروشان سطح شهر هر روز به‌صورت منظم و مستمر با حضور مدیرکل تخلفات شهرداری تبریز، معاونان خدمات شهری شهرداری‌های مناطق دهگانه تبریز برگزار می‌شود.

وی افزود: این جلسات با هدف همفکری در خصوص نحوه ساماندهی دستفروشان سطح شهر و هماهنگی‌های هرچه بهتر انجام می‌شود که در گام اول، اطلاعات لازم و اولیه برای ساماندهی دست‌فروشان، از طریق معاونت‌های خدمات شهری مناطق، به‌‍صورت جداگانه جمع‌آوری و برای تصمیم‌گیری نهایی توسط کمیته مربوطه جمع‌بندی می‌شود.

جلسات نحوه ساماندهی دستفروشان، طبقچی‌های میوه‌فروشی، اغذیه‌فروشان سیار، هفته‌بازارها، بازارچه‌ها، بازارهای عصر و شب و … به طور منظم برگزار و مسائل مختلف در این خصوص مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

در این طرح، دستفروشان با ثبت نام در سامانه Bazar.Tabriz.ir تحت وب “بازار” و انتخاب محل، ساماندهی خواهند شد. بر این اساس، دستفروشانی که تاکنون در سامانه مربوطه ثبت نام نکرده‌اند، جهت ساماندهی و انجام فرایند کاری، باید با مراجعه به این سامانه مشخصات خود را ثبت کنند.