به گزارش ترجمان صبح، عباس رنجبر در آیین افتتاح اتوبوس کتاب که به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز اجرایی شده است، با تأکید بر پیشرو بودن تبریز در امر کتاب و کتاب‌خوانی گفت: امروز شاهد افتتاح نخستین اتوبوس کتاب در سطح شهر تبریز هستیم که این حرکت‌ گامی مهم در جهت گسترش فرهنگ مطالعه به شمار می‌رود.

رنجبر ادامه داد: کتاب و کتاب‌خوانی معرف شعور ملی سرزمین است و مجموعه شهرداری ارتقای سرانه مطالعه را در اولویت اصلی برنامه‌های فرهنگی خود قرار داده است.

وی با قدردانی از این اقدام فرهنگی، افزود: این اتوبوس که با عنوان “خانه‌داران کتاب‌خوان” راه‌اندازی شده با هدف توسعه کتاب‌خوانی در بین اقشار مختلف و به خصوص زنان خانه‌دار تجهیز شده و در خدمت شهروندان ارجمند قرار خواهد گرفت.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز هم در این مراسم افزود: این اقدام در قالب طراحی‌های فرهنگی برای گسترش فرهنگ مطالعه در میان همه اقشار و صنوف انجام شده است.

رسول جوانعلی آذر، افزود: این اتوبوس برای ارایه خدمات به شهروندان دارای محدودیت خروج از منزل و آینده‌سازان جامعه، طراحی و تجهیز شده است.

وی با اشاره به اینکه تلاش می شود نهادینه کردن فرهنگ کتاب‌خوانی در تبریز را از خانه‌های مردم آغاز کنیم، اظهار داشت: اتوبوس «خانه‌داران کتاب‌خوان»، سفیر کتاب‌خوانی در خدمت شهروندان و اقدامی برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز گفت: دغدغه فرهنگی در قالب رشد سرانه مطالعه، جزو اولویت‌های اصلی سازمان بوده و در این راستا از هر ایده جدید و خلاقانه‌ای استقبال می‌ شود.

جوانعلی آذر، با قدردانی از دست‌اندرکاران این اتوبوس ادامه داد: برنامه‌های متنوع کتاب‌خوانی در راستای افق بلندمدت شورای اسلامی و شهرداری تبریز در حال طراحی است که در آینده نزدیک از این برنامه‌ها رونمایی خواهد شد.

گفتنی است، در این‌ مراسم کتاب‌هایی نیز با عناوین مختلف توسط شهردار و اعضای شورای اسلامی تبریز به کودکان و نوجوانان حاضر اهدا شد.