به گزارش ترجمان صبح، سیدمحمدحسین بلاغی با اشاره به برگزاری سی‌امین آیین شب خاطره حوزه هنری استان اظهار کرد: در این آیین از کتاب «میهمانان ام الرصاص» از انتشارات سوره مهر رونمایی می شود.

وی افزود: این کتاب دربردارنده خاطرات خودنوشت سیدجعفر حسینی ودیق از غواصان جانباز لشکر ۳۱ عاشوراست. او پس از تفحص و تشییع باشکوه شهدای غواص عملیات کربلای ۴ و ۵ تصمیم می‌گیرد خاطرات خود را نوشته و در قالب یک کتاب منتشر کند.

رئیس حوزه هنری استان ادامه داد: این کتاب روایتی داستانی دارد و محور اصلی‌اش دوره‌ی آموزشی عملیات کربلای ۴ و خود این عملیات است. نویسنده از خاطرات حدود ۶۰ نفر از همرزمانش هم کمک گرفته تا وقایع را دقیق و کامل بیان کند.

وی در ادامه اظهار کرد: این آیین روز یکشنبه هفتم آذرماه امسال رأس ساعت ۱۵ در پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز برگزار می شود.

بلاغی در بخش دیگر سخنان خود ابراز داشت: همچنین صبح یکشنبه رأس ساعت ۱۰ و نیم نشست فرهنگی با محوریت کتاب «شدم راننده جنگ» خاطرات مرحوم علی اکبر دانشور در تالار نخجوانی کتابخانه مرکزی تبریز برگزار می شود.

گفتنی است، سلسله برنامه های شب خاطره توسط دفتر مطالعات و ادبیات حوزه هنری آذربایجان‌شرقی و با همکاری سایر ارگان ها برگزار می شود.