به گزارش ترجمان صبح، محمدرضا قربانیان تبریزی  با اعلام این خبر، گفت: به دنبال مطالبات مستمر شهروندان محترم مبنی بر مشکلات ناشی از سد معبر توسط دستفروشان و وانت‌بارها، طرح ساماندهی دستفروشان و وانت‌بارها از بعدازظهر روز شنبه اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: اجرای این طرح در راستای ساماندهی افرادی است که از طریق فروش میوه و تره‌بار و … به وسیله وانت‌بار درآمد کسب کرده و ارتزاق می‌کنند و عقیده داریم که این ساماندهی موجب می‌شود که این عزیزان بدون مشکل بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

معاون خدمات شهری شهردار تبریز تاکید کرد: اجرای این طرح از طرفی پاسخ به مطالبات به‌حق شهروندان است که خواستار رفع سد معبر توسط دستفروشان و وانت‌بارها شده اند.

وی افزود: با ساماندهی دستفروشان و وانت‌بارها، معضل ترافیک در اغلب معابر و خیابان‌ها برطرف شده و تردد شهروندان با وسایل نقلیه بدون مشکل انجام خواهد شد.

قربانیان در خصوص جزییات این طرح عنوان کرد: طرح ساماندهی دستفروشان و وانت‌بارها از ساعت ۱۶:۳۰ روز شنبه ششم آذر از حوزه شهرداری منطقه ۱ تبریز آغاز می‌شود و تا ساماندهی همه مناطق ادامه خواهد داشت.

وی گفت: شهرداری بر اساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون مسئول رفع سد معبر است و ما در اجرای این طرح با نیروی انتظامی همکاری نزدیکی خواهیم داشت.

به گفته معاون خدمات شهری شهردار تبریز، طبق اجرای طرح ساماندهی دستفروشان و وانت‌بارها، محل‌هایی در مناطق دهگانه شهرداری تبریز و در نزدیک‌ترین محل برای استقرار آنها مشخص شده است.