به گزارش ترجمان صبح، سید قاسم ناظمی در مراسم افتتاح استودیو صداگذاری هنرستان هنرهای زیبا میرک اظهار کرد: در جلساتی که با همکاران و مدیران  هنرستان‌ها داشتیم به این نتیجه رسیدیم که اولویت ما توسعه‌ی هنرستان است که این توسعه تنها به معنی توسعه‌ی کمی نیست؛ اگر توسعه‌ی کمی در رشد و ارتقای هنرجویان کمکی نکند، ارزشی ندارد.

وی ادامه داد: ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش می‌کنیم تا فضای هنرستان را از نظر سخت افزاری، کمی و کیفی ارتقا داده و از اساتید و مربیان به‌نام این حوزه در سطح شهر استفاده کنیم.

وی افزود: وظیفه‌ای هم به عهده‌ی اولیای دانش‌آموزان است؛ ما هنرستان دولتی هستیم اما واقعیت این است که اگر بخواهیم بر اساس قوانین و چارچوب‌های آموزش و پرورش پیش برویم به نتیجه‌ی مطلوبی نخواهیم رسید و اگر هم از استاد درجه یک استفاده کنیم، هزینه‌های زیادی خواهد داشت که از نظر آموزش و پرورش ضروری نیست؛ از سوی دیگر اگر دوست داریم تا هنرستان‌های ما در سطح و شان دانش‌آموزان بوده و در ارتقای تحصیلی و فضای کاری آنها موثر باشد، باید امکانات بهتری فراهم کرد.

ناظمی گفت: لازمه‌ی ارتقای شأن هنرستان همراهی اداره کل و اولیا است تا اهدافی که در حوزه‌ی آموزش مد نظر ما است به آن برسیم که این همراهی طی سالیان گذشته انجام شده و برنامه‌هایی را نیز تدارک دیده‌ایم لذا تا زمانی که منابع و امکانات موجود است نباید دانش‌آموزان از محدودیت‌ها رنج ببرند و استفاده از وسایل و امکانات را تجربه نکنند.

وی خاطرنشان کرد: ما نیازمند راهنمایی انجمن اولیا و مربیان هستیم و این دو هنرستان در کنار هم فضای فیزیکی مناسبی دارد و می‌تواند با سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی به فضای بهینه‌ای تبدیل شود و در یک سال گذشته که من اینجا بودم، تمام تلاش خود را از طریق وزارتخانه انجام دادم تا امکاناتی را کسب کنم اما به دلیل تغییر و تبدیل دولت‌ها کارها به تاخیر افتاد.

ناظمی در پایان تاکید کرد: باید از فرصت‌های اقتصادی و از نظرات و پیشنهادات اولیا و انجمن استفاده کنیم تا در سال‌های آتی فضای سخت‌افزاری و کاربردی این دو هنرستان توسعه‌ پیدا کند.