به گزارش ترجمان صبح، طی مراسمی که به مناسبت افتتاح پروژه‌های محرومیت زدایی در شهرستان چاراویماق برگزار شد، فرمانده سپاه عاشورا از خدمات بنیاد مستضعفان در طول چند سال گذشته قدردانی و ابراز امیدواری کرد با همگرایی نیروهای انقلابی، بتوان چهره محرومیت را از مناطق محروم استان زدود.

فرمانده سپاه عاشورا، حضور بنیاد مستضعفان را فرصت مغتنمی برای انجام مأموریت‌های محرومیت زدایی دانست و اظهار داشت: امیدواریم خدمات بنیاد مستضعفان با همگرایی تمامی دستگاه‌های اجرایی، نهادهای انقلابی و حاکمیتی، بیش از پیش به نتیجه برسد.

سردار اصغر عباسقلیزاده با تمجید از مدیریت و فعالیت جهادی و انقلابی در این نهاد گفت: کارها و فعالیت‌هایی که نهاد آبادانی و پیشرفت شهرستان چاراویماق، در شرایط سخت آب و هوایی و حتی در مناطق صعب العبور انجام می‌دهد، می‌تواند الگوی خوبی برای دیگر سازمان‌ها باشد.

وی افزود: جهادی عمل کردن، خستگی ناپذیری، کار کردن جهت رضایت خدا و خدمت بی منت به مردم، از اصلی ترین شاخصه‌های نیروهای بسیجی است که همه این شاخصه‌ها در این مجموعه دیده می‌شود.

مسئول نهاد آبادانی و پیشرفت شهرستان چاراویماق هم در این مراسم ضمن ارائه گزارش خدمات بنیاد مستضعفان در این شهرستان گفت: راهکارها و چشم انداز لازم برای رسیدن به اهداف محرومیت زدایی و اجرای الگوی آبادانی و پیشرفت در چاراویماق ترسیم شده است که اگر با مشارکت و همراهی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی همراه باشد، برای رفع محرومیت در این شهرستان، بسیار خوشبین هستیم.

آیت شاهی با بیان اینکه مساعدت و آورده مالی بنیاد مستضعفان در پروژه‌های آبادانی، در گروه جذب مشارکت‌های مردمی و دستگاه‌های دولتی است گفت: این بنیاد در پروژه‌ها، حاضر است حتی بالاتر از سازمان‌های دولتی هزینه بکند به شرطی که خود سازمانها و نهادها هم پای کار بیایند تا با همگرایی، هم جلوی موازی کاری‌ها گرفته شود و هم روند اجرای پروژه‌ها، تسریع شود.

وی ادامه داد: هم اکنون و علی رغم برودت شدید هوا، در بیش از ۳۰ روستای شهرستان چاراویماق، پروژه‌های مختلف زیر بنایی، عمرانی، تفریحی، اشتغالزایی و فرهنگی در حال اجرا است که در شرایط کنونی و با توجه به اعتبارات محدود دولتی، یک کار عظیم در شهرستان انجام می‌شود.

شاهی افزود: امیدواریم با روی کار آمدن دولتی انقلابی و جهادی که توجه ویژه به محرومین دارند، در برنامه ریزی و تخصیص اعتبارات، نگاه ویژه ای به مناطق محروم شود تا پروژه‌ها با سرعت و کیفیت بیشتر در زمان کمتری به بهره برداری برسند.

گفتنی است در این مراسم که با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئولین شهرستان، خانواده شهدا و ایثارگران و جمعی از بسیجیان شهرستان چاراویماق برگزار شد، از طرف فرمانده سپاه عاشورا، از خدمات و اقدامات جهادی، بسیجی وار و کم نظیر مسئول نهاد آبادانی و پیشرفت شهرستان چاراویماق برای اجرای پروژه‌های متنوع محرومیت زدایی در شهرستان چاراویماق، تجلیل شد.