به گزارش ترجمان صبح،نازیلا ایرانزاد بنام کارگردان نمایش بیان اینکه موضوع این اثر در محور فوتبال است و یک خانواده فوتبالی را نشان می دهد، گفت: حدود ۳ سال پیش در همه محافل درباره بازی‌های تیم ملی حرف می زدند، من چند بار بازی ها را دیدم و متوجه “تعصب” و رفتار “افراطی” شدم و این مسأله را با شرایط کنونی جامعه وفق دادم که نمایشی با این سبک خوانده بودم و تصمیم بر این شد که بعد از نمایش مسیو آنرا به روی صحنه ببرم، اما بخاطر پاندمی کرونا شرایط محیا نشد.

به گفته کارگردان نمایش فنز، این نمایش ۱۶ سال پیش نوشته شده است و مکان و زمان این نمایش سال ۱۹۹۶ در لندن است.

ایرانزاد درباره زبان این نمایش اظهار داشت: گروه ما معمولا نمایش های خود را به زبان ترکی کار می کند، اما این کار نوشته محمد رحمانیان از تهران است و به زبان فارسی نوشته شده است.

این کارگردان با سابقه تئاتر با بیان اینکه سبک این کار تراژدی مدرن است، تشریح کرد: به هرکاری که لبخند به روی لب مردم بیاورد نمی توانیم بگوییم کمدی است.

نازیلا ایرانزاد درباره صرفه اقتصادی تئاتر گفت: هیچ وقت به تئاتر بعنوان یک شغل نگاه نکرده ایم بلکه بعنوان یک حرفه نگاه کردیم.

وی درباره حمایت ارگان ها از نمایش خود گفت: بودجه هایی را با نام مراسمات فرهنگ و هنر خرج می میکنند… و بهتر است من سکوت کنم!

نازیلا ایرانزاد در باره این سوال که آیا محمد فرشباف را بخاطر شوهرتش به این کار دعوت کرده است یا نه، گفت: من محمد فرشباف را مدت زیادی است می شناسم و از زمانی که من می شناسن نه مجری بود و نه اینستاگرامی! اگر میخواستم بخاطر محبوبیت فرشباف او را به این کار دعوت کنم خیلی وقت بود که در کار های دیگر خود انجام داده بودم.

محمد پورعبدالله فرشباف معروف به کارکتر خلیل بحران که در این نمایش نقش “فرانکی” را دارد درباره این نمایش گفت:تمام داستان در خانه ای اتفاق افتاده است و همه خانواده طرفدار یک تیم فوتبال هستند.اگر حرف اول اسم اعضای خانواده را کنار هم بچینیم می شود “فنز” که به معنای هوادار است.

وی ادامه داد:باتوجه به این که این داستان حدود ۶۰ سال پیش اتفاق افتاده است. ماتوانستیم انعطاف بیشتری داشته باشیم و به نظر من کار جالبی می تواند باشد.

فرشباف ضمن بیان اینکه شباهت زیادی با کارکتر”فرانکی” ندارد گفت: تنها شباهت محمد فرشباف با فرانکی می تواند گویندگی باشد. من با استفاده از اصول بازیگری خود را به سمت کارکتر فرانکی نزدیکتر کرده ام.

او همچنین اظهار داشت:در کار های هنری تغییر تفکر نباید با حکم انجام بگیرد بلکه باید با تعریف یک داستان منظور خود را به مخاطب برسانیم و این ویژگی کارهای هنری است.

فرشباف در ادامه اظهار داشت: من بعنوان یک فعال اینستاگرامی اگر بتوانم با قدرت و شوهرتی که دارم برای تئاتر مخاطب مذب کنم قطعا این کار را انجام خواهد داد.

دیگر بازیگران این کار مهدی سمساری در نقش جی جی،کارن کیانمهر در نقش سانی،نسرین فاتح در نقش نانسی و نگار یمینی در نقش اگنس شلتون می باشد.