به گزارش ترجمان صبح، نریمان یوزباشی عصر امروز شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: دانشجویان این دانشگاه بومی هستند و نیازی به خوابگاه و سرویس دانشجویی ندارند، برای همین کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی سپس ادامه داد: تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در کلاس‌های درس این دانشگاه رعایت می‌شود، ضمن اینکه حضور دانشجویانی که واکسن نزده‌اند در کلاس‌های حضوری ممنوع است.

یوزباشی با تاکید بر اینکه کلاس‌های عملی و زیر ۱۵ نفر به صورت حضوری برگزار می‌شود، گفت: کلاس‌های بیش از ۱۵ نفر نیز در اختیار مدیر مرکز آموزشی است تا تصمیم گیری کند.

معاون دانشگاه جامع علمی و کاربردی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه ارتباط سازنده‌ای به صنایع وجود دارد، افزود: دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی به عنوان پیشرو در آموزش‌های حضوری مطرح است.

یوزباشی با اشاره به اینکه ۱۷ مرکز علمی کاربردی با ۹۴۱ مدرس در آذربایجان‌شرقی فعال هستند، گفت: ۱۴ مورد از این مراکز در تبریز و سه مرکز نیز در تیکمه داش، شبستر و جلفا اقدام به جذب دانشجو و ارائه خدمات آموزشی می‌کنند.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی از پذیرش بیش از ۱۴ هزار دانشجوی مهارتی در مقاطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه خبر داد و گفت: ثبت نام ۱۴۱ کد رشته محل کاردانی از ۱۸ تا ۲۴ آذر و در ۱۰۱ کد رشته محل کارشناسی از ۱۶ تا ۲۲ آذر ۱۴۰۰ صورت خواهد گرفت.

وی در پایان ادامه داد: اگر مشکلی پیش نیاید و شیوع ویروس کرونا کنترل شود، امتحانات دانشگاه به صورت حضوری برگزار می‌شود.