به گزارش ترجمان صبح، رسول نظری با بیان اینکه کار تعیین تکلیف اموال تملیکی در راستای تاکیدات رییس جمهوری از مهر ماه امسال آغاز شده است، افزود: کالاهای اموال تملیکی آذربایجان شرقی در ردیف های صنعتی، کشاورزی، لوازم خانگی، پوشاک و البسه، مواد غذایی و بهداشتی در چهار انبار است.

وی اظهار داشت: در این راستا و از اول مهر تا ۱۵ آذر ماه امسال کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی استان به ارزش ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تعیین تکلیف شده است.

مدیرکل اموال تملیکی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه قدمت برخی از کالاهای بلاتکلیف در این انبارها به سال ۱۳۹۳ برمی گردد، گفت: در مراحل تعیین تکلیف این اموال، کالاهایی مانند لوازم خانگی و ادوات کشاورزی که مجوزهای لازم را برای استفاده کسب کنند، می توانند به چرخه اقتصاد بازگردند.

نظری، ادامه داد: در این روند برخی کالاهای مستعمل، فاسد، تاریخ گذشته، دارای ذات انهدامی، غیربهداشتی، غیراستاندارد و مضر به سلامت عمومی جامعه، مانند مواد غذایی، داروهای غیرمجاز و لوازم آرایشی و بهداشتی در پروسه انهدام قرار می گیرند.

وی یادآوری کرد: برخی کالاها نیز مانند پوشاک، کفش و نوشت افزار نیز که قابلیت استفاده دارند پس از صدور مجوزهای لازم در اختیار نهادهای حمایتی قرار می گیرند.