به گزارش ترجمان صبح، بر اساس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان شرقی، وضعیت جوی استان از اواخر روز دوشنبه ۲۹ آذر تا روز شنبه ۴ دی ناپایدار خواهد بود.

بر این اساس مدیریت بحران شهرداری تبریز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

پیرو هشدار جوی سطح نارنجی اداره‌کل هواشناسی استان به اطلاع می‌رساند شدت فعالیت سامانه بارشی از اواخر روز دوشنبه تا روز شنبه موجب تشدید بارش برف و کولاک، وزش باد گاهی شدید (به ویژه سه شنبه تا چهارشنبه) و کاهش محسوس دما از شب چهارشنبه خواهد شد.

طبق اعلام مدیریت بحران شهرداری تبریز احتمال اختلال در تردد و لغزندگی جاده‌ای و مسدود شدن برخی از راه ها، مه‌گرفتگی، کولاک برف و کاهش دید افقی (به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی و مرتفع) و همچنین احتمال خسارت در اثر وزش باد شدید، پرتاب اجسام سبک و سقوط تابلوهای تبلیغاتی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، بنابراین لازم است شهروندان از سفرهای غیرضروری اجتناب کرده و ضمن توجه به توصیه‌های زیر، ‌اقدامات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارات احتمالی را به عمل آورند:

تجهیز خودروها به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی

عدم صعود به ارتفاعات و فعالیت‌های کوهنوردی

دوری از درختان پوسیده، کهنسال و کم‌دوام

دوری از ساختمان‌های نیمه‌کاره و در حال‌ ساخت

دوری از اشیای قابل پرتاب و سُست؛ نظیر آنتن، کولر، جداول و آجرهایی که برای محکم کردن منصوبات پشت‌بام‌ها استفاده می‌شود.

دوری از دکل‌ها، آنتن‌های فرستنده‌ها، تأسیسات انتقال نیرو، بنرها، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها و غیره

پرهیز از پارک خودرو در مکان‌هایی که احتمال سقوط یا ریزش برخی اجسام، دیوار سُست و غیره وجود دارد (به‌ویژه مکان‌هایی که در موارد بالا ذکر شد).