به گزارش ترجمان صبح، احمد حمزه زاده روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این دوره آموزشی به مدت ۴۸۶  ساعت برای راهنمایان فرهنگی بین‌المللی و ۳۸۹ ساعت برای راهنمایان فرهنگی داخلی با موضوعات آشنایی با انواع تاسیسات گردشگری، شناخت صنعت گردشگری، مدیریت  و سرپرستی در تاسیسات گردشگری، مهارت‌های فردی و ارتباطی از سوی موسسه آموزش عالی چرخ‌ نیلوفری آذربایجان و سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌شود.

وی گفت: این دوره آموزشی با ارائه گواهینامه پایان دوره همراه خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام تا ۱۵ دی‌ماه، با مسئول آموزش دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری موسسه آموزش عالی چرخ نیلوفری آذربایجان به شماره همراه ۰۹۱۴۲۴۰۲۵۱۰ و  مسئول آموزش دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری سازمان مدیریت صنعتی به شماره تلفن ۰۴۱۳۳۳۷۹۹۵۵ تماس بگیرند.

صدور مجوز ۶ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آذربایجان شرقی

معاون گردشگری آذربایجان شرقی از صدور مجوز ۶ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در استان خبر داد.

علیرضا بایرام زاده گفت: به دنبال برگزاری کمیسیون فنی گردشگری استان، مسائل و مشکلات پرونده های دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بررسی شد.

وی ادامه داد: طی این جلسه مجوز بند ب شرکت خدمات مسافرتی هوایی و گردشگری پردیس هفت آسمان بدلیل تخلفات آئین نامه‌ای، شکایت‌های واصله گذشته و عدم جلب رضایت شاکیان لغو شد.

بایرام زاده گفت: همچنین در راستای رسیدگی به مشکلات دفاتر فعال در استان، فعالیت یک دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری به دلیل تخلفات آئین نامه‌ای به مدت ۲ ماه تعلیق شد.

وی موافقت با تغییر سهامدارن شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری آفاق سیر تبریز، موافقت با تبدیل وضعیت حقیقی به حقوقی دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری مهر آفاق و تصویب برنامه جدید در راستاس برخوردهای حقوقی و قضایی با تورهای گردشگری غیر مجاز در سطح استان را از دیگر مصوبات این جلسه عنوان کرد.