به گزارش ترجمان صبح، غلامرضا رسول زاده اظهار کرد: تردد در تمامی محورهای ارتباطی به صورت عادی در جریان بوده و محور کلیبر به اهر بارش برف گزارش شده است.

وی با اشاره به بسته بودن ۱۲۰ جاده روستایی در شهرستان های هشترود و چاراویماق، گفت: دیروز تا آخرین ساعات شب کولاک بود لذا هم اکنون با فروکش کردن کولاک، همکاران ما به همراه امکانات و تجهیزات در راه های روستایی مشغول برف روبی هستند و تلاش می شود راه ارتباطی این روستاها هرچه سریع تر برف روبی و بازگشایی شود.

معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه هم اکنون راههای اصلی و فرعی باز بوده و هیچ مشکلی در تردد وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در گردنه ها کولاک حاکم است و به خاطر وزش باد جاده های این منطقه لغزنده است بر این اساس مسافران حتما مجهز به زنجیر چرخ بوده و با سرعت کم رانندگی کنند.

وی یادآوری کرد: به دنبال بارش‌های روزهای پایانی هفته گذشته، ۹۵۰ کیلومتر-باند از راه های استان توسط گروه های راهداری برف روبی‌ و در این عملیات ۱۳۰ تن مخلوط نمک و شن استفاده شده و به ۷۸ مسافر و کاربر جاده ای در استان از سوی راهداران کمک رسانی شده است.

رسول زاده به مردم و مسافران توصیه کرد قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگو است، در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب کنند.