به گزارش ترجمان صبح، سیدکاظم زعفرانچیلر در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در تقویت اقتصاد شهری، اظهار کرد: ایجاد درآمد پایدار و عدم تکیه بر درآمدهای ناپایدار تنها با تسهیل سرمایه‌گذاری و مشارکت در شهرداری تبریز محقق می‌شود.

وی با بیان این‌که از ابتدای شورای ششم شهر تبریز به دنبال ارتقای جایگاه اداری سرمایه‌گذاری و کاهش بروکراسی بودیم، گفت: خوشبختانه پس از پیگیری‌های مستمر، تاسیس سازمان سرمایه‌گذاری و ارتقای این بخش نهایی شد.

وی با تقدیر از پیگیری شهردار تبریز و زمینه‌سازی شورای پنجم برای اخذ مجوز تشکیل سازمان سرمایه‌گذاری، گفت: معاون وزیر کشور پس از بررسی‌های متعدد، اساسنامه پیشنهادی را مورد تایید قرار داد و به شهرداری تبریز ابلاغ کرد.

زعفرانچیلر ادامه داد: شهرداری تبریز تعهد کرده تا در بودجه ۱۴۰۱ حجم پیش‌بینی مشارکت و سرمایه‌گذاری را اعلام کند و برای تحقق آن تلاش کند.

وی تاکید کرد: امیدواریم شهردار محترم به زودی با انتخاب و انتصاب فردی توانمند در راس این سازمان، برای جبران عقب افتادگی‌های چند سال گذشته آن تلاش کنیم چرا که شهردار تبریز در پایان مدت ماموریت خود جوابگوی عملکرد ضعیف یا قوی این سازمان خواهد بود.