به گزارش ترجمان صبح، علی بینش با اعلام این مطلب تاکید کرد: این برنامه‌ها با هدف آشنایی نوجوانان با فرهنگ مقاومت و ضرورت بصیرت برای ارتقاء توانمندی و اقتدار کشور در عرصه‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی با اشاره به نشست‌های مجازی و حضوری که به همین مناسبت برگزار خواهد شد تاکید کرد: نشست‌های تخصصی با موضوع آزاد اندیشی و بصیرت افزایی با حضور حجت الاسلام نظری و نشست تخصصی با موضوع تبیین مکتب شهید سلیمانی و تربیت نسل مقاوم با حضور معصومه حکیمیان معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور از جمله برنامه‌های است که همزمان با این هفته با حضور نوجوانان و مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون اجرا خواهد گردید.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرای ده‌ها برنامه و فعالیت فرهنگی نظیر قصه‌گویی، معرفی کتاب، نمایش خلاق، مسابقه و سرود را از برنامه‌های این مناسبت عنوان کرد که با محوریت معرفی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و بزرگداشت حماسه ۹ دی به میزبانی مراکز کانون در سراسر استان برگزار می‌شود .

در عین حال تحصریح کرد جلسه ویژه انجمن شعر و داستان شهریار که با حضور نوجوانان منتخب نویسنده و شاعر استان برگزار می‌شود، جلسه دی ماه خود را به قرائت آثار مربوط به تجلیل از مقام شهید والامقام سردار سلیمانی و مفاهیم مرتبط با ایثار مقاومت اختصاص داده است.