به گزارش ترجمان صبح، سیدعلی موسوی حسینی، فرماندار مراغه در گفت‌وگوی خبری در تشریح جزئیات این ماجرا که منجر به آزردگی اذهان عمومی نیز شد، گفت: بر اساس بررسی‌های انجام گرفته از شهرداری، نیروی انتظامی، دادستانی و بهزیستی، مشخص شد که یک باب مغازه با قدمت ۶۰ ساله که مالکیتش به‌صورت سرقفلی بوده است، قبلا دچار ریزش شده بود و علاوه بر ریزش قسمتی از این مغازه در اردیبهشت ماه سالجاری، در ۱۴ آذرماه نیز دچار آتش سوزی شده بود و به این خاطر اهالی و همسایگان از شهرداری درخواست کرده بودند که به‌صورت رسمی به صاحبان مغازه و املاک اعلام خطر شود.

وی ادامه داد: شهرداری در تاریخ ۱۸ آذر ماه و بر اساس بند ۱۴ ماده‌ی ۵۵ در خصوص رفع خطر این املاک، به صاحب مغازه هشدار داده بود و دادستانی نیز به خاطر اینکه حق مستأجرانی که مالکان سرقفلی بودند، ضایع نشود درخواست پیگیری صدور دستور موقت از طریق محاکم عمومی برای تخریب مغازه را کرده بود.

موسوی گفت: متاسفانه صاحبان سرقفلی نسبت به صدور این دستور اقدام نکرده و در نهایت این ملک در شب پنجم دی ماه توسط صاحبان عرصه تخریب شد.

وی در خصوص فیلم منتشر شده در فضای مجازی نیز افزود: فرد معلولی که در فیلم‌های پخش شده دیده می‌شود، برادر صاحب ملک است و احتمالا جهت استفاده‌ی ابزاری، ایجاد حساسیت و تحریک مخاطبان، از او فیلمبرداری شده است.

فرماندار شهرستان مراغه ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا به‌صورت تمام و کمال و از طریق دادستانی، نیروی و سایر مراجع ذی‌ربط این موضوع را پیگیری کنیم تا حق به حق‌دار برسد.

موسوی با بیان اینکه اداره‌ی بهزیستی شهرستان نیز پیگیر وضعیت همشهری معلول هست، گفت: هیچ مدرکی مبنی بر داشتن سند اعیانی و صاحب عرصه بودن این فرد به ما ارائه نشده است.