به گزارش ترجمان صبح، علی بینش گفت: «سیده کیمیا موسوی» و «فاطمه دین‌پرست» در بخش نوجوان و «الهه قدیمی» و «خدیجه عبدالهی » به عنوان عضو ارشد انجمن داستان شهریار

در «دومین مهرواره ملی داستان آفرینش»، توسط دبیرخانه این مهرواره به عنوان برگزیده معرفی شدند.

وی اعلام کرد: از میان ۵۴۴ اثر رسیده از سوی ۴۲۵ شرکت‌کننده از سراسر کشور، ۹۳ نفر از اعضای انجمن‌های نویسندگان نوجوان کانون به عنوان نفرات برگزیده این رویداد کشوری معرفی شدند.

بینش خاطرنشان کرد: اعضای هیات انتخاب آثار در مرحله اول متشکل از عالمه میرشفیعی، سمیه آورند، عزت صدیقی‌لویه، بتول پورشیخ، زهرا غلامی و حسین قربان‌زاده، همگی از کارشناسان و مربیان داستان‌نویس کانون استان‌ها بودند.

دومین مهرواره داستان آفرینش که در مهر ۱۴۰۰ با انتشار فراخوان سراسری کار خود را آغاز کرده بود، در اولین روزهای زمستان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

این مهرواره با دو موضوع «آزاد» و «داستان طنز» ویژه‌ اعضای مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سه رده سنی بالای ۱۲ سال، بالای ۱۵ سال و اعضای ارشد (۱۸ تا ۲۲ سال) برگزار می‌شود.

عضویت پایدار و فعال در انجمن ادبی استان (حداقل یک سال)، حضور و مشارکت مستمر در جلسه‌های انجمن در سال‌ ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ و آفرینش حداقل ۳ اثر داستانی قابل قبول در این دو سال که مورد تأیید مربی و کارشناس ادبی استان باشد، از جمله شرایط شرکت در این مهرواره است.

نخستین مهرواره «داستان آفرینش» در تاریخ ۱۳ تا۱۷ مرداد ماه ۱۳۹۸ در تبریز با حضور ۲۴۸ نفر از اعضای انجمن های ادبی سراسر کشور برگزار شد.