به گزارش ترجمان صبح، رضا جان‌فشان، روز دوشنبه در جلسه‌ هماهنگی برای اجرای طرح مرمت عمارت تاریخی ساعت، افزود: باید اقدامات لازم در خصوص مرمت و ساماندهی بخش‌های مختلف عمارت ساعت را در ماه‌های آینده، آغاز و آن را مقاوم‌سازی کرد.

وی با اشاره به ارزش تاریخی عمارت ساعت، اظهار داشت: این عمارت تاریخی اولین ساختمان شهرداری کشور است که با حدود ۱۰۰ سال قدمت دارای معماری خاصی بوده و باید برای حفظ آن به آیندگان به بهترین نحو ممکن مرمت شود.

سرپرست شهرداری منطقه هشت تبریز گفت: به منظور حفظ و نگهداری این عمارت تاریخی، در سال‌های اخیر اقدامات متعدد مرمتی مانند احیا و مرمت پایه‌های محوطه عمارت، احیا و مرمت ایوان‌ها، تعویض پنجره‌های فرسوده، خاکبرداری آب انبار، مرمت و تجهیز سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر مستقر در این عمارت، نقاشی دیواری فرش تبریز بر سقف اتاق شهردار واقع در عمارت، بندکشی پله‌ها، تعمیر ساعت شهری و مرمت و ساماندهی ناودان‌های عمارت توسط شهرداری اجرا شده است.

جان فشان، ادامه داد: برای مرمت عمارت تاریخی ساعت، جلسات متوالی با مشاور طرح مرمت عمارت ساعت و کارشناسان مرمتی برگزار خواهد شد تا اصول مرمت به صورت علمی و طبق اصول مرمت انجام شود.