به گزارش ترجمان صبح، جواد محمودی از فزایش ۲۵ درصدی تسهیلات پرداختی این بانک در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد  و افزود: این میزان تسهیلات برای ۳۲ هزار و ۳۲۵ نفر پرداخت شده است.

وی ادامه داد: بیشترین تسهیلات این بانک در بخش زراعت بالغ بر چهار هزار و ۸۷۴ میلیارد ریال برای ۱۰ هزار و ۸۷۲ نفر و در بخش صنایع و خدمات کشاورزی به میزان چهار هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال برای چهار هزار و ۹۷۹ نفر پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: علاوه بر آن شعب این بانک در استان سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای طرح های دام، طیور، زنبورداری وآبزیان و ۲ هزار و ۶۵ میلیارد ریال برای طرح های باغداری تسهیلات پرداخت کرده اند.

وی همچنین با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج توسط این بانک، گفت: شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی طی این مدت یکهزار و ۸۸۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای ۲ هزار و ۱۲۳ زوج با نرخ چهار درصد پرداخت کرده اند.

مدیر شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی در خصوص  تسهیلات اولویت دار بخش کشاورزی اظهار کرد: ۴۲۱ واحد گلخانه ای در استان بالغ بر پنج هزار و ۲۵۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ از تسهیلات حمایتی بهره مند شده اند.

وی همچنین گفت: شعب استان در ۹ ماهه امسال یکهزار و ۱۲۴ میلیارد ریال تسهیلات در بخش مکانیزاسیون پرداخت کردند که تسهیلات پرداختی در این بخش شامل ۴۰۷ دستگاه خرید تراکتور، ۵۹۴ دستگاه دنباله بند، هفت دستگاه کمباین، یک دستگاه ماشین آلات کششی و ۱۰ مورد ماشین آلات دام و صنایع تبدیلی می باشد.