به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم با تاکید بر ترویج مکتب شهید سلیمانی با کنشگری در فضای مجازی اظهار داشت: ترویج مکتب شهید سلیمانی، گام بلند در راستای صیانت از شعائر، آرمان‌ها و اهداف انقلاب و اسلام است.

امام جمعه تبریز افزود: برای ترویج مکتب شهید سلیمانی باید هنرمندان، شعرا و مداحان و اهل قلم وارد میدان شده و آثار فاخر از خود به یادگار بگذارند.

وی شناساندن این مکتب را منوط به فعال‌تر شدن در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی برشمرد و با بیان اینکه امروز تولید فرآورده‌های دیجیتالی باید مورد توجه جدی قرار بگیرد، یادآور شد: فضای مجازی خط مقدم تقابل با توطئه‌های دشمنان است و اگر در این زمینه تعلل کنیم نمی‌توان مقابل توطئه‌ها ایستاد.

آل هاشم با تاکید بر اینکه ترویج مکتب بدون گفتمان حاصل نمی‌شود، گفت: گفتمان شهید سلیمانی، مقاومت و انقلابی گری است و او در سراسر زندگی خود نشان داد که به مقام، پست و دنیا فکر نمی‌کند؛ به واقع او مرد میدان جنگ و مخلص بود که در راه خدا عشق بازی می‌کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی رسالت حوزویان و دانشگاهیان در ترویج و گسترش مکتب شهید سلیمانی را بسیار خطیر دانست و اظهار داشت: باید توجه داشت که انتقال این مکتب ناب اسلامی و انقلابی به نسل‌های جدید و جوان و آینده بدون داشتن استراتژی مناسب و هدفمند در فضای مجازی ممکن نیست و در این زمینه باید فعال‌تر عمل کرد.

امام جمعه تبریز با اشاره به ویژگی‌های شهید سلیمانی از وی به عنوان قهرمان ملی ایرانیان یاد کرد و ادامه داد: امنیت امروز مرزهای ایران اسلامی مدیون دلاوری‌ها و رشادت‌های سربازان اسلام همچون شهید سلیمانی است و باید قدردان این شهید والامقام باشیم.

آل‌هاشم ادامه داد: همه جهانیان در روز شهادت سردار سلیمانی فارغ از هر گونه گرایشات سیاسی، مذهبی و اجتماعی داغدار شده و متحد و یکپارچه از جنایت‌های استکبار و آمریکا اعلام انزجار کردند و این گردهمایی امت اسلام در ایران و عراق و سایر کشورها نشان داد که آزادی خواهان جهان حول محور حق در مبارزه با باطل متحد هستند.

امام جمعه تبریز گفت: خون شهید سلیمانی شورآفرینانه در اقصی نقاط جهان شعورآفرین شد و این بزرگ‌ترین حاصل این خون پاک است.