به گزارش ترجمان صبح، احمد حمزه زاده ضمن اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از ۹ الی ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد که آذربایجان شرقی با آمادگی کامل با هدف معرفی همه جانبه ظرفیت‌های گردشگری استان حضور خواهد یافت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، گفت: با توجه به اینکه یکی از اهداف مهم این اداره کل توسعه همه جانبه گردشگری در سرتاسر استان است، لذا در این نمایشگاه علاوه بر ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری استان، سه شهرستان کلیبر، شبستر و بستان آباد به صورت ویژه معرفی خواهند شد.

او افزود: آذربایجان شرقی در این نمایشگاه به معرفی برنامه‌های دیجیتالی و الکترونیکی گردشگری، ظرفیت‌های گردشگری سلامت و غذا، معرفی آثار تاریخی ثبتی خصوصاً آثار ثبت جهانی شده اخیر، ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری و همچنین صنایع دستی استان خواهد پرداخت.

حمزه زاده اظهار داشت: از دیگر برنامه‌های غرفه آذربایجان شرقی طی روزهای برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، رونمایی از المان‌ها و معرفی رویدادهای گردشگری و صنایع دستی استان طی سال ۱۴۰۱ خواهد بود.