به گزارش ترجمان صبح، اکبر امجدی در گفت‌وگو با خبرنگاران با تاکید بر کمبود منابع آب خام برای آبیاری فضاهای سبز شهر تبریز اظهار کرد: بدون تعارف باید قبول کنیم که در این حوزه مشکل داریم؛ ذخایر آبی موجود در چاه‌ها بسیار کم شده و غلبه بر این معضل مهم، مدیریتی جدی می‌طلبد.

وی ضمن اشاره به برخی راهکارها در این زمینه خاطرنشان کرد: تغییر الگوی کشت به سمت گونه‌های مقاوم به کم آبی، تغییر روش‌های آبیاری و حذف چمن از جمله راهکارهایی است که می‌تواند در این حوزه تاثیرگذار باشد.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز در ادامه، عدم وجود طراحی در فضاهای سبز را یکی دیگر از معضلات فضای سبز تبریز دانست و بیان کرد: برنامه‌ای اساسی در این حوزه نیاز است که بر این اساس، اداره‌ی فنی و طراحی فضای سبز با حضور همکاران متخصص و خوش ذوق و علاقه‌مند راه‌اندازی شده و فضای سبز منطقه ۳ نیز می‌تواند با ارائه‌ی طرح‌های خود، ما را در هرچه بهتر شدن طرح‌های فضای سبز یاری کند.

امجدی ضمن بیان ابعاد مختلف احتساب سرانه فضای سبز تبریز اظهار کرد: در احتساب سرانه فضای سبز دو بحث مطرح است؛ یکی سرانه فضای سبز برای کل شهر و دیگری از بعد پراکندگی پارکها و فضاهای سبز در مناطق شهری و دسترسی شهروندان به آنها؛ که در این میان، میزان سرانه از نظر آمار و ارقام قابل قبول است اما از لحاظ دسترسی چندان خوب نیست و رفع این امر هم نیازمند همکاری و همت جمعی است.

وی در خصوص برنامه های فضای سبز در حوزه شهرداری منطقه ۳ نیز خاطرنشان کرد: پلاک ۱۷۴ در اتوبان کسایی پتانسیل تبدیل به یک تفرجگاه سرسبز و مناسب را دارد که امیدواریم در ایجاد زیرساختهای این مجموعه و دیگر طرح‌های لازم الاجرا، از همکاری شهرداری منطقه ۳ بهره‌مند شویم؛ چرا که این قسمت نیز، بخشی از شهر است و می‌تواند در تامین فضای سبز مورد نیاز تبریز سهم عمده‌ای ایفا کند.

 وی افزود: آن قسمت از ترانشه‌های حاشیه اتوبان شهید کسایی که در حوزه شهرداری منطقه ۳ قرار دارند، نیازمند کار متمرکز است تا علاوه بر ایجاد فضای سبز، چشم انداز آن محدوده نیز بهبود یابد.