به گزارش ترجمان صبح، عبدالرضا واعظی در دیدار با قائم مقام شهردار و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز افزود: بسیاری از ارگان ها بر ضرورت حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور تاکید می کنند اما نیازهای خود را از محصولات خارجی تامین می کنند که این رویه باید تغییر کند.

وی بیان کرد:شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نیازهای فناورانه بسیاری از استان ها را تامین می کنند ولی مورد بی مهری دستگاه های اجرایی استان هستند.

وی اظهار کرد: با ایجاد مرکز نوآوری تخصصی در زمینه مدیریت و خدمات شهری کلانشهر تبریز، عقد تفاهم نامه همکاری و ایجاد کمیته علمی مشترک می توان ارتباطات را گسترش داد.

واعظی گفت: با برگزاری جشنواره رویش در حوزه خدمات و مدیریت شهری می توان ایده های موجود در این حوزه را جمع آوری کرد تا منتخبین این ایده ها با استقرار در پارک، ایده خود را به محصول فناور تبدیل کنند.

قائم مقام شهردار تبریز نیز گفت: مدیریت جدید شهری تبریز به دنبال بهره گیری حداکثری از محصولات و توانمندی های شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان است.

طالب نژاد افزود: شهر تبریز به علت شرایط خاص جغرافیایی، آب و هوایی و لرزه خیزی به فناوری های پیشرفته نیاز مبرم دارد.

وی تاکید کرد: بخش اعظمی از نیازهای شهر تبریز در حوزه های شهرسازی، حمل و نقل و محیط زیست احصا شده و خواهان تامین سریع آن ها توسط شرکت های دانش بنیان هستیم.

یونس فاتح مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز هم با تاکید بر بهره مندی از توانمندی های فناوران و دانش بنیان استان، گفت: با بهره گیری از تکنولوژی می توان هزینه ها را کاهش و بهره وری را افزایش داد.