به گزارش ترجمان صبح، سیمین خیاط زاده گفت: طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت، ۷۷۳ مورد فرد مبتلا به ویروس اومیکرون در کل کشور شناسایی شده است و در برخی از استان‌ها از جمله بندرعباس، هرمزگان، تهران و مشهد رو به افزایش است.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: تاکنون ۱۶ فرد مبتلا به ویروس اومیکرون در استان آذربایجان شرقی وجود دارد.

وی رعایت پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون را ضروری دانسته و افزود: در ۲۴ ساعت گذشته فوتی کرونا وجود نداشته است.

خیاط زاده گفت: بار دیگر به همت مردم نیاز داریم تا برای تزریق دوز سوم واکسن کرونا مراجعه کنند تا بتوانیم در مقابل ویروس اومیکرون و سویه‌های جدید ویروس کرونا مقابله کنیم.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت دانشگاه علوم پزشکی تبریز بیان کرد: در حال حاضر درصد پوشش دوز سوم، ۲۳ درصد است اما انتظار بر این بود که این درصد نزدیک به ۵۰ درصد می‌شد.

وی ادامه داد: واکسن در تمامی مراکز سلامت و مراکز تجمیعی موجود می‌باشد و یکی دیگر از واکسن‌های خوب کشور که اسپایکوژن را می‌توانیم به عنوان دوز سوم به افراد مراجعه کننده تزریق کنیم.

خیاط زاده افزود: در طول هفته جاری، واکسن آسترازنکا نیز تأمین خواهد شد.

وی گفت: تزریق دوز سوم واکسن کرونا به اندازه‌ای مهم است که حتی مادران باردار نیز می‌توانند به تزریق دز سوم واکسن کرونا اقدام کنند.