به گزارش ترجمان صبح، غلامرضا رسول زاده، با بیان اینکه در این استان ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی وجود دارد، افزود:  با تلاش راهداران تا روز چهارشنبه هفته گذشته تمامی راه های روستایی استان بازگشایی شده بود اما بارش برف و کولاک دوباره راه ارتباطی تعدادی از این روستاها را بست.

وی با اشاره به اینکه این روستاها بیشتر در مناطق کوهستانی و سخت عبور شهرستان های مرند، هشترود، اهر، ورزقان و چاراویماق واقع هستند، اظهار داشت: با اتمام بارش و فروکش کردن کولاک از امروز جمعه اقدامات لازم برای بازگشایی راههای این روستاها در اسرع وقت انجام می شود.

معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با تلاش راهداران، هم اکنون تمامی راه های شریانی، اصلی و فرعی استان باز بوده و تردد در آنها در جریان است ولی رانندگان برای تردد در مناطق کوهستانی زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

رسول زاده، ادامه داد: در بارش های هفته اخیر بیش از ۵۲ هزار کیلومتر-باند از راه های مختلف استان با استفاده از ۲۳ هزار تن مخلوط شن و نمک توسط گروه های راهداری نمک و شن پاشی شده است.

وی یادآوری کرد: بیشترین میزان برف روبی در راه های ارتباطی مرند، اهر، جلفا، هشترود، آزادراه تبریز- زنجان، چاراویماق، شبستر، بستان آباد، کلیبر و سراب انجام شده و در این مدت راهداران به ۷۵۰ خودروی گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کرده و ۵۰ مسافر را در راهدارخانه ها اسکان دادند.

رسول زاده، راه های تحت پوشش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان را بیش از ۱۴ هزار کیلومتر اعلام کرد و افزود: مردم و مسافران از انجام سفرهای غیرضروری به هنگام بارش برف خودداری کرده و در صورت ضرورت قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگوست، در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب و از اپلیکیشن ۱۴۱ و وب سایت www.۱۴۱.ir نیز برای آگاهی از وضعیت آب و هوایی جاده ها استفاده کنند.