به گزارش ترجمان صبح، محمد عزتی در حاشیه نشست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر تبریز با ستاد علمی و اجرایی نخستین همایش ملی «جلوه های جهادی آقا مهدی باکری و حاج قاسم سلیمانی در مدیریت شهری»، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این مقالات در ۱۲ محور به دبیرخانه رسیده است.

وی افزود: مقالات ارسالی به دبیرخانه همایش با موضوعات مدیریت شهری شهروند مدار، عدالت محوری، برنامه محوری، مدیریت راهبردی در شهرها، شایسته سالاری، معنویت محوری، دیپلماسی شهری، مدیریت بحران، کودکان و نوجوانان، مسئولیت پذیری، مدیریت یکپارچه و آینده پژوهی هستند.

عزتی اظهار کرد: علاقه مندان می‌توانند مقالات خود را تا تاریخ ششم اسفند سال ۱۴۰۰ به دبیرخانه همایش ملی «جلوه های جهادی آقا مهدی باکری و حاج قاسم سلیمانی در مدیریت شهری» به آدرس www.basij.tabriz.ir ارسال کنند.

وی افزود: این همایش توسط سازمان بسیج شهرداری تبریز و با همکاری مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تبریز برگزار می‌شود و چارچوب همایش در ۲ بخش اجرایی و علمی تنظیم شده که بخش علمی شامل کمیته علمی مرکب از استادان دانشگاه جامع علمی کاربردی، هنر اسلامی، آزاد اسلامی، پیام نور و سایر دانشگاه ها و مراکز علمی آذربایجان شرقی هستند و بخش اجرایی نیز شامل کمیته های اجرایی، ارتباطات و تشریفات و فناوری است.

عزتی ادامه داد: در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی تبریز که با حضور اعضای کمیسیون و کارشناسان برگزار شد، اعضا با حمایت و تشکر از چنین اقدامی بر عملیاتی شدن نتایج همایش و مقالات ارایه شده در قالب دستور کار اجرایی تاکید کردند.

وی گفت: اعضای کمیسیون بر ادامه فعالیت کمیته علمی برای تحلیل و ادامه موضوع همایش در قالب ایجاد گفتمان تاکید کردند.

دبیر همایش یاد شده با اشاره به اینکه برگزاری رویدادهایی از این دست، نوعی سرمایه گذاری فرهنگی و معنوی در جامعه است، گفت: هدف از برگزاری این همایش در شرایط فعلی مدیریتی به خصوص در مسائل شهری که تراکم و ازدحام بیش از ٨٠ درصد جمعیت در شهرها بوده و مسائل مبتلابه مانند ترافیک، محیط زیست، تراکم و مسائل اجتماعی وجود دارد، تبیین کارآمدی مدیریت جهادی به عنوان نیاز مبرم برای رفع مشکلات شهری است.

عزتی یادآور شد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری تنها راه عبور از مسائل کشور مدیریت جهادی به معنای تلاش مضاعف، تاکید بر علم، معنویت، باور به داشته ها و استفاده از امکانات موجود، اعتماد به نسل جوان و نظم در کارها و بهره وری حداکثر از امکانات است.

وی افزود: مدیریت موفق شهیدان آقا مهدی باکری و حاج قاسم سلیمانی که در همه عرصه های شهری، بحران ها و جنگ، الگویی درخشان برای جوانان است و نمود مدیریت جهادی می باشد.

وی یادآور شد: به قول حاج قاسم فرق است بین بیا و برو؛ آنها همیشه در خط مقدم و جلوتر از همه در تمام عرصه ها بودند، لذا ترویج این نوع فرهنگ مدیریتی به جای حاکمیت مدیریت بخشنامه ای می تواند بسیاری از مسائل و مشکلات کشور به خصوص حوزه مدیریت شهری را که گستره وسیعی دارد، برطرف کند.

همایش ملی «جلوه های جهادی آقا مهدی باکری و حاج قاسم سلیمانی در مدیریت شهری» ۱۹ اسفند امسال در مرکز همایش های شهرک خاوران تبریز برگزار می شود.